За наші податки. З подякою меру Малецькому у Першій міськлікарні відремонтували реанімацію. Фото

1 339 0
За наші податки. З подякою меру Малецькому у Першій міськлікарні відремонтували реанімацію. Фото

Що вдалося?

Кременчуцькі чиновники наблизили міську медицину до пристойного рівня, який уже давно є практично в кожному райцентрі Полтавщини, й така вікопомна подія відбулася сьогодні в Першій міській лікарні.

Читайте також: Гроші Кременчука: Крюківську райадміністрацію підремонтують за чималу суму. ЦИФРИ

Сама подія – урочиста з розрізанням стрічок китайськими ножицями, які наші чиновники брали зі срібного невеликого підноса, а сам урочистий захід стосувався відкриття відремонтованого відділення реанімації.

Тут, на першому поверсі, у невеликому відділенні зробили євроремонт і поставили нові меблі виробництва ПАТ «Крюківський вагоноремонтний завод».

 

 

Читайте також: Гроші Кременчука: у лікарні «Придніпровській», колишній залізничній, розпочався ремонт операційного блоку

Ще в самі палати поставили ліжка для хворих, які взято з партії гуманітарної допомоги, й один апарат штучного дихання.

Також відділення обладнали сучасним дефібрилятором у кількості однієї штуки. Окремо для кожного хворого купили кардіомонітори, аби дивитися на роботу серця.

Загальна вартість ремонту, який провели у невеликому відділенні, – півтора мільйона гривень. Ще на півтора – закупили меблів. Звідси й урочисті промови.

«Дякуємо всім – міському голові Кременчука Віталію Малецькому, нардепу Шаповалову, депутатам міськради, будівельникам за ремонт відділення реанімації в Першій міській лікарні», - у своєму виступі головний лікар лікарні №1 Галина Бородянець згадала всіх, але тільки не платників податків, за рахунок яких усе зроблено. Причина мовчання – пересічних кременчужан, з кишень яких оплачено ремонт, чекає інша доля.

Тож міський голова  Віталій Малецький у своєму зворотному слові повідомив, що взяв відрізану стрічку в свою колекцію, розповів про те, що у місті буде хоспіс для невиліковно хворих й про те, що такі зразкові ремонти триватимуть.

Далі ж просто обхід трьох відремонтованих палат і роз’яснення головного лікаря Галини Бородянець.

 

 

Читайте також: Про зміни. Заступник мера Кременчука Неїленко про витрати міського бюджету у 2017 році

Пояснення такі – за рік через відділення реанімації проходить 500 хворих, усі процедури реанімації – крапельниці й уколи для тих,  хто сюди потрапив, – платні. Відповідно, якщо не буде оплати, то померти на ліжку не дадуть, але й лікувати, починаючи з другого дня перебування у важкому й дуже важкому стані, теж не будуть.

І що викликає сльози?

А це вже враження репортера «Програми плюс» й запитання від нього до міського голови Кременчука Віталія Малецького.

І мова тут про таке – у відділенні реанімації є шість ліжок, але є тільки один апарат штучної вентиляції легень.

Тому не зрозуміло – як у такому випадку бути тим хворим, яким цей апарат теж потрібен, бо не можуть самостійно дихати, і як у такому випадку займати чергу?

Ще з питань до мера, так це таке – добре, що ми поставили ліжка з гуманітарної допомоги, але для того, аби поставити хворому діагноз, потрібне ще й інше обладнання – ті ж апарати МРТ, СКТ, потрібна лабораторія, як це є в цивілізованих країнах зразка вже не Німеччини, а Болгарії чи Румунії.

Відповідь же міського голови Віталія Малецького з цього приводу – невтішна. Його точка зору - у нас будуть відремонтовані палати (не всі) в міських лікарнях, але далі в міському бюджеті немає коштів, аби привести кременчуцьку медицину повністю в нормальний вигляд.

Інше, й про що міського голову репортер уже не питав, – це   проблема з кадрами. У відділенні реанімації Першої міської лікарні повинні працювати 4 лікарі, але є лише два й то один на лікарняному.

Що у підсумку – так це лише висновки з власного спостереження.

Добре, що у 2017 році, через 213 років після відкриття Першої міської лікарні, у міському бюджеті Кременчука знайшлися хоч якісь кошти для ремонту палат у лікарні.

Однак погано, що через армію чиновників, які живуть при нашому мері Малецькому, й мова тут про його вісім заступників, – у міському бюджеті не вистачає грошей, аби привести нашу медицину до людського європейського рівня.

А на часі, як відомо, – у міськвиконкомі нове придбання. Але не обладнання для нашої міської медицини, але новий автомобіль для самого міського голови.  

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация