Порошенко вирішив захистити вкладників Приватбанку своїм законом

1 055 0
Порошенко вирішив захистити вкладників Приватбанку своїм законом

Петро Порошенко направив до Верховної Ради законопроект, який має на меті захистити права вкладників ПриватБанку.

Про це під час відеозвернення сказав Президент України Петро Порошенко.

Читайте також: Черг немає. Банкомати, термінали, картки «Привату» працюють. «Приватбанк» і націоналізація у Кременчуці

«Для посилення захисту вкладників ПриватБанку в якості невідкладного я подав до Верховної Ради законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі. Вони будуть такі ж, як і для Ощадбанку, як для банку, що на 100% належить державі», - сказав він.

Порошенко також закликав зберігати спокій вкладникам банку і зазначив, що нова адміністрація вже бере на себе важелі впливу.

 

 

«У ситуації, що склалася, влада ухвалила єдино правильне рятівне рішення - зберегти ваші гроші і примножити їх в успішному банку», - заявив глава держави.

Порошенко пояснив, що в основі рішення про націоналізацію лежить порятунок банку і забезпечення права власності на свої ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Читайте також: Приватбанк переходить у власність держави. ОФІЦІЙНО

«Заходів, які протягом останніх двох років вживали приватні власникі і топ-менеджери, виявилося недостатньо», - підкреслив Президент.

За його словами, влада ліквідувала «пряму загрозу як самому банку, так і всієї банківської системи України».

«Проблеми ПриватБанку накопичувалися роками. В умовах війни і економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов'язкової програми докапіталізації. А діюча бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала», - зазначив Порошенко.

Проект закону про внесення зміни до закону "Про банки і банківську діяльність" щодо забезпечення державою вкладів фізичних осіб зареєстровано 19 грудня під номером 5553.

Читайте також: Приватбанк націоналізують: Коломойський та влада домовляються про деталі

Текст документа на сайті парламенту поки відсутній. Його передали до профільного комітету.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки і оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку і Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність.

На один день ПриватБанк зупинив корпоративні платежі.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация