Приватбанк переходить у власність держави. ОФІЦІЙНО

1 295 0
Приватбанк переходить у власність держави. ОФІЦІЙНО

"Програма Плюс" позавчора повідомляла про націоналізацію Приватбанку та перемовини Ігоря Коломойського із владою.

Віднині ж про це можна говорити як про офіційний факт - про це повідомляється на урядовому порталі.

Читайте також: Приватбанк націоналізують: Коломойський та влада домовляються про деталі

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Національного банку і Ради фінансової стабільності про перехід найбільшого банку України - ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову державну власність.

Зазначається, що Кабінет Міністрів України на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни.

"Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки і оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову державну власність.

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк" та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь у засіданні Уряду, та Міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до Уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.

Перехідний період починається з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі", - зазначається на офіційному інформаційному ресурсі Уряду.

Сьогодні про деталі прийнятих рішень на спільній прес-конференції розкажуть міністр фінансів Олександр Данилюк і глава Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Сьогодні ж вранці окремі заяви з цього приводу зроблять Президент України Петро Порошенко і Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Стало відомо, що під націоналізацію Приватбанку уряд має намір випустити 30-річні ОВДП на 150 млрд гривень і в підсумку стати 100% власником банку.

Гроші Кременчука: Крюківську райадміністрацію підремонтують за чималу суму. ЦИФРИ

Папери буде викуповувати Національний банк, а отримана гривня буде "вливатися" в капітал Приватбанку.

У банк буде введена тимчасова адміністрація. Хто стане новим керівником фінустанови, тримається в найсуворішому секреті, проте незабаром адміністратор буде офіційно представлений.

Його кандидатура була визначена за участю міжнародних фінансових організацій. За даними агентства, на цю посаду обраний колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Остаточну крапку в питанні націоналізації Приватбанку була поставлена ​​в п'ятницю пізно ввечері під час зустрічі Президента Петра Порошенка з акціонерами банку, в тому числі і з Ігорем Коломойським.

 


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация