Кременчужани надавили на мера Малецького з оплатою за тепло у квартирах. Ужалили серйозно

1 698 0
Кременчужани надавили на мера Малецького з оплатою за тепло у квартирах. Ужалили серйозно

Чиновники Кременчуцького міськвиконкому, через бездіяльність яких наше місто опинилося у переліку тих, де за тепло платять найбільше, – через два місяці з початку опалювального сезону запрацювали.

Читайте також: За листопад. Кременчужани через байдужість виконкому заплатять за тепло аж по 35,19 гривні за метр

Сама ж активність наших градоначальників викликана різницею в оплаті тепла у нашому місті, зокрема, її нарахування за умови відсутності лічильників з розрахунку 35,19 гривень за метр площі.

Аргумент тут – кременчужани, в будинку яких стоїть лічильник тепла, платять лише по 14-16 гривень за метр.

Про те, що всі сили міського УЖКГ нині кинуто на встановлення лічильників, розповіли на апаратній нараді у міськвиконкомі.

За тим, що повідомили, аби Кременчук потрапив під дію спеціальної урядової постанови, у місті слід встановити ще 150 приладів обліку тепла (насправді – більше).

Про що слід додати – управління житлово-комунального господарства виконкому вже дістало 36 таких приладів обліку і все обіцяють встановити дуже швидко.

Читайте також: Запитання. Чи має мер Малецький понести відповідальність за переплату мешканців у теплопостачанні?

Єдине зауваження у мера Малецького – до ПАТ «Полтаваобленерго», де пригальмували свою інвестиційну діяльність зі встановлення приладів обліку.

Про що слід додати – встановлення лічильників тепла у будинках є лише першим з того, що потрібно. Далі ж усі прилади потрібно поставити на облік у ПАТ «Полтаваобленерго» й тільки після цього міська влада зможе звернутися до уряду, аби Кременчук після бездіяльності його чиновників було знову визнано нормальним містом.

Коли саме це станеться – до наступної весни чи до наступної осені – на апаратній нараді у виконкомі не повідомлялося.

Читайте також: Місцева влада Кременчука блокує впровадження заходів щодо енергоефективності, - НКРЕКП

Нагадаємо, найбільше нашому місту статистику по лічильниках псує ПАТ "Полтаваобленерго", оскільки комунальне підприємство "Теплоенерго" встановило лічильники тепла у більшості будинків, які обслуговує (75 відсотків з 212 будинків).

Як вказують у НКРЕКП, "Полтаваобленерго" обслуговує 895 будинків, а лічильники встановлені лише в 172-х (18,7 відсотка від потреби).

Оскільки компанія має приватну структуру власності, то вплив на неї з боку мерії може наближатися до нуля.

Щоб розуміти загальну картину, наводиться динаміка покриття лічильниками загалом по Україні.

Станом на кінець 2014 року рівень оснащеності приладами комерційного обліку теплової енергії багатоквартирного житла становив лише 32%.

На кінець 2015 року показник оснащеності приладами комерційного обліку теплової енергії зріс до 51%.

Станом на листопад 2016 року оснащеність приладами обліку теплової енергії досягла 61%.

При виконанні затверджених на 2016 рік інвестиційних програм оснащеність засобами обліку теплової енергії багатоквартирного житла досягне 88%.

Як нещодавно стало відомо, до кінця року силами "Полтаваобленерго" встановлять меншу кількість лічильників, ніж запланували (166 лічильників за 2016 рік. - Ред.).

Крім того, Піддубна за ініціативи "Азову" на сесії порушила питання по програмі енергетичного розвитку Кременчука, де лічильники мають бути вказані одним із елементів нинішньої комунальної головоломки навколо захмарних платіжок по комуналці.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация