Уряд спихує з Держбюджету лікарні і школи

967 0
Уряд спихує з Держбюджету лікарні і школи

Передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти та охорони здоров'я на 2017 рік стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності та заощаджень, заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. 

Читайте також: Візит царя у Тмутаракань. Перебування прем’єра Гройсмана у Кременчуці вчора. Точка зору

"З усією відповідальністю як людина, яка розбирається у місцевому самоврядуванні, і людина, яка має відношення до створення децентралізації в країні, у тому числі фінансової, я заявляю, що жодних втрат, жодних проблем у місцевих бюджетів немає і не буде", - підкреслив Володимир Гройсман, коментуючи передачу на місця у Бюджеті на 2017 рік повноважень щодо фінансування на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з  утримання цих закладів.

Передача на місця повноважень щодо утримання закладів освіти та охорони здоров'я стимулюватиме місцеву владу до енергоефективності, наголосив Володимир Гройсман.

Читайте також: Гройсман пообіцяв у Кременчуці держзамовлення на 9 тис. вантажних вагонів. Обіцянка прилюдна

Говорячи про оплату комунальних послуг та енергоносіїв, він зазначив, що усі комунальні заклади та теплокомуненерго, які виставляють рахунки, належать місцевим громадам і місцевим бюджетам.

"Це означає, що вони самі собі нараховують і сплачують [рахунки за комунальні послуги та енергоносії]. У мене питання: де стимул до енергоефективності і заощадження? Немає. Його можливо створити, коли я сам буду сплачувати за послугу і буду реально економити на цій послузі", - наголосив Володимир Гройсман.

Читайте також: На чому Гройсман сьогодні прибув до Кременчука. ВІДЕО

Що стосується освітнього процесу, то держава забезпечить фінансування заробітної плати освітянам та лікарям, зазначив Голова Уряду.

Загалом у Бюджеті на 2017 рік Уряд передбачив 14,9 млрд грн. дотації обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я обсягом "для того, щоб допомогти невеликим районам, невеликим громадам" та "на підтримку слабких, тим, яким буде потрібна ця допомога", підкреслив Прем'єр-міністр.

Кременчук уже мав досвід на початку 90-х, коли школи та лікарні вимикали від опалення через борги. Чи повернуться ті жахливі часи знову? Поки що відомо, що департамент освіти заявляє про великий розрив між потребами освітянської галузі та тими цифрами, які збираються заклади в проект бюджету міста на 2017 рік.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация