Економіка Кременчука: Вагонзавод та Укрзалізниця підписали Меморандум про співпрацю

1 094 0
Економіка Кременчука: Вагонзавод та Укрзалізниця підписали Меморандум про співпрацю

Як відомо, нещодавно Укрзалізниця скасувала тендер на закупівлю 2-х системних поїздів, в якому брав участь Кременчуцький вагонобудівний завод.

Щоб не повторювати таких непорозумінь у майбутньому, як Укрзалізниця, так і вагонзавод вирішили діяти узгоджено, наскільки це дозволяє антимонопольне законодавство України.

Як ми вказали, вчора у Києві укладено Меморандум про співпрацю між ПАТ «Українська залізниця» і ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Документ підписали від ПАТ «КВБЗ» – голова наглядової ради – президент товариства Володимир Приходько. Від ПАТ «Укрзалізниця» – голова правління Войцех Балчун і член правління Іренеуш Василевський.

У Меморандумі йдеться про те, що ПАТ «Укрзалізниця» потребує оновлення рухомого складу. І є успішний багаторічний досвід співпраці з ПАТ «КВБЗ» із виготовлення як вантажних, так і пасажирських вагонів, що відповідають українським та міжнародним стандартам.

До того ж Крюківський вагонобудівний завод забезпечує високу локалізацію виробництва (60-80%), гарантує увесь спектр послуг від розробки і випробувань техніки до її обслуговування та ремонту протягом усього періоду експлуатації. КВБЗ готовий до впровадження передових технологій, зокрема шляхом залучення провідних іноземних виробників для створення сучасного рухомого складу відповідно до технічного завдання «Укрзалізниці».

Сторони заявили про своє прагнення об'єднати зусилля у справі впровадження на Укрзалізниці передової техніки, у формуванні ефективної політики в галузі транспорту та транспортного машинобудування. І підписання Меморандуму підтверджує це.
 
Укрзалізниця і КВБЗ підтвердили свою готовність співпрацювати у справі виготовлення та модернізації рухомого складу. А саме:
- широкої лінійки вантажних вагонів, зокрема з подовженим міжремонтним пробігом і збільшеним навантаженням на вісь;
- широкої лінійки пасажирських вагонів, пасажирських поїздів локомотивної тяги, електропоїздів і дизель-поїздів міжрегіонального та приміського сполучення;
- вантажних і пасажирських електровозів;
- запасних частин до рухомого складу.

У документі визначено також основні напрями співпраці. Це спільне відпрацювання технологій створення і модернізації рухомого складу, спільні заходи з опрацювання питань фінансування закупівель, об'єднання зусиль у справі досягнення максимально можливого рівня локалізації виробництва.
 
Як підкреслив голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, факт підписання Укрзалізницею меморандуму про співпрацю з вітчизняним виробником говорить сам за себе.

«Ми завжди поруч, готові виконати всі замовлення Укрзалізниці як з постачання транспорту, так і з обслуговування нашої чи іншої техніки. Важливо, що ми стоїмо на порозі великих замовлень, про які заявила Укрзалізниця, готові бути виконавцями поставок вантажних і пасажирських вагонів, локомотивів і електровозів, готові забезпечити їх обслуговування та ремонт», - повідомив пан Приходько.

Про втілення намірів у життя стане відомо незабаром.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация