У Кременчуці буде ще одна пропарювальна станція. На Занасипу й для автомобільних цистерн

1 193 0

Надалі до існуючої пропарювальної станції на Молодіжному, де паром очищують від нафтопродуктів залізничні цистерни, додасться ще одна така ж, але для очищення від нафтопродуктів автоцистерн.

Відповідний проект під назвою «Встановлення парогенератора електричного в існуючому боксі автомийки для мийки паром автоцистерн вантажних автомобілів (мийка СТО TIR, вул. Ярмаркова, 1, м. Кременчук Полтавської області)» вже оприлюднено, повідомляє «Програмі  плюс» керівник  громадської організації «Охорона природи у Кременчуці» Юрій Сподін.

За його словами, з оприлюдненням цього проекту будівництва вже  у  діючої пропарювальної станції на Молодіжному  може з’явитися конкурент.

Але це буде вже промивально-пропарювальна мийка для автоцистерн вантажних автомобілів СТО по вул. Ярмарковій, 1.

Зрозуміло, що цистерни великовантажних автомобілів не є конкурентами залізних цистерн по масі, але по шкідливих викидах конкуренція буде ще та.

І причина тут – у житловому масиві пропарювальних станцій ще ніхто не будував.

Звідси від еколога і зауваження:   

"До назви проекту: миють водою, паром пропарюють - вислів «мийка паром» вживати некоректно.

Зі встановленням парогенератора в існуючому боксі автомийки відбувається реконструкція СТО, а саме: з’являється новий об’єкт Промивально-пропарювальна станція".

Ще від Юрія Сподіна – інформацію про проект будівництва нового шкідливого об’єкта було надруковано в «Городской газете», яку мало взагалі хто читає. 

«У п. 1.4. вказано, що звернень громадян стосовно розташування у місцевих ЗМІ друкованої інформації «Заява про наміри та Заява про екологічні наслідки запланованої діяльності» щодо реалізації робочого проекту «Встановлення парогенератора електричного в існуючому боксі автомийки для мийки паром автоцистерн вантажних автомобілів (мийка СТО TIR, вул. Ярмаркова, 1, м. Кременчук Полтавської області)» не було.

Звернень з Кременчуцької міської ради щодо розгляду зауважень громадських організацій, здати опублікування вище зазначеної інформації про намір суб’єкта господарювання провадження планової діяльності до замовника не надходило.

«Звернень» і «зауважень» бути не могло: Заява про наміри опублікована в «Городской газете №37», пізніше розробки Робочого проекту».

«У п. 3.1. вказано, що для зниження можливості виникнення екстремальних (аварійних) ситуацій, пов’язаних з експлуатаційною діяльністю об’єкта, проектом передбачена достатня герметизація технологічного обладнання.

В дійсності на завершенні технологічного процесу пропарки автоцистерн вантажних автомобілів герметизація не передбачена і пар, забруднений нафтопродуктами, викидається в атмосферу через заливну горловину цистерни. Проектна кількість нової пропарки – 12 цистерн на добу».

Про що слід додати – відділ екологічної безпеки Кременчуцького міськвиконкому своїх коментарів з цього приводу не оприлюднює.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация