
Минув рік з цинічного, кривавого повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України. 24 лютого 2022 року, ще до світанку, російські ракети прилетіли на Сумщину, Харківщину, а на Полтавщині зруйнували Миргородський аеродром.
російське гарматне м’ясо, яке їхнє міноборони називає солдатами, 27 лютого змогло прорватися на Полтавщину, але там його зустріли відважні поліцейські, мешканці сіл та мисливці, які відстрілювали росіян, що тікали, куди бачать очі. Силами ЗСУ вдалося знищити колону російської техніки.
Це блискавична операція з протидії росіянам, план якої буквально формувався на ходу, неодноразово згадувалася в матеріалах Програми Плюс:
Афганці з Полтавщини та сафарі на росіян: про блискавичну перемогу, «Муху» і покинуту техніку
Учасники «Гадяцького сафарі» зробили черговий внесок на підтримку наших Збройних Сил (фото)
Все, що приносять росіяни на чужу для них землю – це спустошення, руйнування та смерть, які вони з гордістю називають «визволенням». До Кременчуцького району та районного центру змогли дістатися лише ворожі ракети.
Перший обстріл Кременчука стався другого квітня. Він зруйнував нафтопереробний завод, а пожежу, яка виникла на місці руйнування, гасили півтори доби. Тоді рятувальники з’ясували, що місцева влада не може організувати нормальні умови роботи для бійців ДСНС, що має на увазі годування під час перерв, підвезення питної води тощо.
Під час Великодня, 24 квітня, російські окупанти, не маючи нічого святого, обстріляли Кременчук знову. Дев’ять ракет прилетіли у Кременчуцьку ТЕЦ та знову у НПЗ. За офіційними даними, одна людина загинула, семеро – зазнали поранень. Через це приблизно 180 000 мешканців Кременчука на тривалий час залишилися без гарячої води, а опалювальний сезон був під загрозою зриву. Але плани росіян щодо псування життя мирному населенню здійснилися не так, як їм хотілося б – хоч і з невеликим запізненням, але кременчужани отримали опалення завдяки котельням, які оперативно вдалося встановити по всьому місту, завдяки чому тепломережа була децентралізована.
Наступний обстріл Кременчука стався 12 травня. До нашого міста прилетіли 12 крилатих ракет, з яких дві вдалося збити. Більшість прилетіли в уже зруйнований нафтопереробний завод. На щастя, постраждалих та загиблих внаслідок російської агресії не було.
Але росіянам здалося замало – вони запустили ще ракет у НПЗ та ТЕЦ уже 18 червня. Шість ворожих запусків було здійснено по НПЗ, два – по ТЕЦ.
Найкривавішим терактом в історії Полтавщини був приліт ракети в торговельний центр «Амстор» у Кременчуці. 27 червня 22 життя обірвалися в одну мить – ТЦ було зрівняно з землею. Росіяни запустили ракету саме тоді, коли люди зазвичай здійснюють покупки. На щастя, більшість відвідувачів вийшли, коли почули сигнал повітряної тривоги. Але ракета прилетіла занадто швидко.
Ця подія відбилася у пам’ять кожного кременчужанина. Від горілого пластику небо стало чорним, а повітря – їдким. Майже 60 людей отримали травми, серед яких – депутат міської ради Геннадій Іванян.
Читайте також: На території знищеного росією ТЦ у Кременчуці рятувальники продовжують розбирати завали (фото, відео)
Останній обстріл стався зовсім нещодавно – 16 лютого. Росіяни чомусь знову вирішили обстріляти НПЗ. На щастя, ніхто не постраждав.
Читайте також:
Внаслідок обстрілу Кременчука на Молодіжному повилітали шибки (фото)
Під час обстрілу постраждав не лише Кременчук, а й навколишні населені пункти
Але в усьому районі страждав не лише Кременчук. Перше з сіл, яке зазнало руйнувань внаслідок ворожої агресії, – це Чечелеве. Десятого жовтня туди впала російська ракета, через що було пошкоджено понад 50 житлових будинків, а троє людей отримали контузії.
Наступний об’єкт росіян – село Ялинці. 23 листопада ворожа ракета зруйнувала в цьому селі два будинки, пошкодила – 16. На щастя, постраждалих не було.
Мешканці Ялинців та Чечелевого отримують компенсації з ПОВА за пошкоджене або зруйноване житло. Процес триває, громадянам виплачують гроші.
Також 16 лютого постраждав не лише Кременчук, а й села Нова Знам’янка та Рокитне. У Новій Знам’янці пошкоджено 29 будинків та магазин, у Рокитному – дев’ять будинків. Також п’ятеро кременчужан звернулися до мерії з приводу зруйнованого житла.
Повномасштабне російське вторгнення забирає життя військових, мирного населення. Руйнує психіку людей. Але українці вже рік продовжують боротися пліч-о-пліч з навалою на військовому фронті та на економічному. І будуть робити це, поки окупантів не вигонять з нашої країни.
Фото на головній – початок лютого, місце трагедії в ТЦ «Амстор. Фоторепортаж - тут.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись