Дерево, як міна уповільненої дії

7 086 0
Дерево, як міна уповільненої дії

Зранку в четвер, 15 березня, Катерині К. з вулиці Шевченка не віщувало нічого незвичайного. 
Як і завжди, жінка поїхала своїм власним «Хюндаєм» у справах. О пів на дев’яту припаркувала автівку на узбіччі провулку Челюскінців, поставила на сигналізацію та ненадовго, як їй здавалося, відлучилася.
Втім вирішення невідкладних справ затягнулося, і Катерині Миколаївні довелося дещо затриматися. Коли раптом ділову зустріч перервав тривожний дзвінок стільникового телефону: «Катюхо, мерщій, твій автомобіль...»
Свою притиснуту деревом елегантну автівочку «Hyundai Elantra»  Катерина Миколаївна помітила відразу: 
«Картина маслом «Ведмедики в лісі» з точністю до навпаки!» – з гіркою іронією забриніло в голові.  
А на місці пригоди вже юрмилися всезнаючі роззяви, жваво ділилися думками:
- Погода ж нібито зовсім безвітряна...
- Та й сніг ледве сипле... 
- Чого ж тоді це дерево не витримало?
- Чого-чого? Старості! Бач, яке коріння гниле... Від того й гепнуло!  
- Уже й не кажіть! Живі дерева спилюють, а на гниль уваги не звертають...
- Еге ж, бо що з неї взяти, з гнилі? І шашлику на ній не підсмажиш!
Катерина Миколаївна, розглядаючи знівечену «японку», до балачок не прислухалася, але швидко зрозуміла, що слід негайно викликати адвоката - інакше крайнього в ситуації, що склалася не з її вини, не знайдеш.
Поліцейські та МНСники безапеляційно відтіснили подалі цікавих роззяв, які дошкуляли безглуздими порадами, і заходилися виконувати свої професійні обов’язки: перші – опитувати свідків та складати протокол ДТП, інші – визволяти з «полону» пошкоджену іномарку.
«За візуальним оглядом, автомобіль «Hyundai Elantra» зазнав низки штучних технічних пошкоджень, - строчила в блокноті викликана Катериною К. адвокат пані Ольга: - Колесо, бампер, крило, лобове скло. Ремонт чи відновлення яких, за попередньою оцінкою експерта, може коштувати десятки тисяч гривень».
Слідчий відділ кременчуцької поліції за фактом ДТП, що сталося на провулку Челюскінців, нібито відкрив кримінальне провадження за статтею 194 Кримінального кодексу України «Умисне знищення або пошкодження майна», що карається штрафом до 850 гривень, виправними роботами терміном до двох років або позбавленням волі строком до трьох років.
Однак дереву підозру в «умисному пошкодженні майна» не висунеш, на 850 гривень його не оштрафуєш і тим більше «на три роки» ніяк уже не посадиш.
І оскільки причину ДТП (падіння дерева) аж ніяк не можна списати на стихію – за даними Гідрометцентру України, вітер на час події в Кременчуці був легкий (2-3 м/сек) – слідчим доведеться визначати винуватця серед юридичних осіб, перш за все – в комісії міськвиконкому з контролю за станом зелених насаджень, до складу якої входять представники КП «Благоустрій Кременчука» та спеціалісти відділів екобезпеки виконкому й благоустрою УЖКГ.
Але як тут не згадати давні суди-пересуди позаминулих років, після яких десятки власників побутової техніки залишилися без телевізорів, комп’ютерів, холодильників, які вийшли з ладу через неймовірні стрибки напруги в електричній мережі «Полтаваобленерго»?
Втім це так, до речі. Бо в постраждалої Катерини К. епопея з компенсацією заподіяної матеріальної шкоди тільки почалася...

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация