Щодо діяльності О.Махніцького на посаді Генепрокурора

3 053 0
Щодо діяльності О.Махніцького на посаді Генепрокурора

За три місяці роботи під керуванням Махніцького, генпрокуратура порушила більше 1 тис. кримінальних справ з приводу корупційних злочинів, злочинів проти Майдану, дій сепаратистів. Проте, цього часу було недостатньо, щоб повністю розслідувати їх та передати в суд.

Серед цих справ, повернення Межигір’я в державну власність, притягнення до відповідальності сепаратиста Царьова, накладено арешт на награбовані кошти і майно посадовцями Януковича на суму 1,25 млрд. грн., оскаржено приватизацію 60,773% акцій енергогенеруючої компанії «Донбасенерго».

Звісно, партія вимагала від Махніцького більших результатів!!! 

Проте, Махніцький як перший генпрокурор після Революції Гідності мав у своїй діяльності найбільше перешкод як юридичного, так і політичного характеру.

Наприклад, справа притягнення Кернеса… Доцільно розповісти про шантаж партнерів по коаліції, про призначення прокурора в Одеській області. 

«Свобода» не має жодного відношення до призначення Махніцького радником президента.

Більше того, згідно з вимогами чинного законодавства, з часу призначення генпрокурором, Махніцький припинив членство в «Свободі» і не поновлював його після відставки.

Махніцький посадив Добкіна і Кернеса, яких випустили провладні суди. Кого посадили Ярема і Шокін? (Лише патріотів, націоналістів, учасників АТО, волонтеріа)

 

Щодо "причетності Махніцького до нерозкриття злочинів на Майдані"

У звіті Міжнародної дорадчої групи, що створена при Раді Європи щодо розслідувань злочинів на Майдані, чітко зазначено: "Генеральна прокуратура також не зробила всіх необхідних дій, а за Віталія Яреми – свідомо блокувала затримання".

Тези зі звіту:

Щодо Генпрокуратури:

У МДГ є також питання до Генпрокуратури в цьому контексті. 

Зокрема, наводиться епізод, що мав місце на початку квітня. Після затримання трьох бійців "Беркуту" їхній колега погодився давати свідчення про події на Майдані, щоб уникнути арешту. Однак після того він отримав телефонний дзвінок на мобільний з офісу київського "Беркуту"; телефоном йому порадили припинити співпрацю з ГПУ.

Пізніше Генпрокуратура отримала через суд аудіозапис цієї розмови (що міг би стати доказом у суді), але згодом цей запис зник зі справи, стверджує МДГ.

За даними міжнародної групи, навесні була можливість затримати, імовірно, всіх ключових підозрюваних, але нею не скористалися. Ще наприкінці літа в Україні були присутні від 8 до 12 ключових підозрюваних.

Однак, за словами керівника слідчої групи Олексія Баганця, після того, як він повідомив генпрокурора Віталія Ярему про намір їх затримати, той змінив керівництво групи.

Після цього у спілкуванні з МДГ прокуратура змінила позицію та почала стверджувати, що вони не мають достатніх доказів для затримання підозрюваних.

В тексті звіту Міжнародної консультативної групи відсутні прямі звинувачення в його адресу. Однак, зазначається таке: 

«Пан Махніцький був призначений виконувачем обов’язків Генерального прокурора 24 лютого 2014 року. Одразу ж після проведення ним 13 червня 2014 року брифінгу для ЗМІ, на якому він детально розповів про результати діяльності ГПУ за три місяці, він був звільнений указом Президента України 215. Також на цій прес-конференції пан Махніцький заявив про «неофіційну приховану протидію» слідству з боку посадовців МВС. Звільнення Генерального прокурора через три місяці від початку розслідування кримінальних проваджень такої значущості та складності вимагало особливо серйозних підстав. Жодних пояснень стосовно його звільнення не було надано».

Щодо МВС

Звіт наводить велику кількість епізодів, які свідчать, що представники Міністерства внутрішніх справ та керівництво полку "Беркут" здійснювали системні зусилля, щоби запобігти розслідуванню та покаранню винних.

"Є достатні підстави вважати, що дії МВС не були направлені на співпрацю та, в деяких випадках, перешкоджали розслідуванню (вбивств на Інститутській). Це підтверджується епізодом, пов’язаним зі затриманням представників "Беркуту", деталі якого викладені в звіті", - глава Міжнародної дорадчої групи (МДГ), що створена при Раді Європи, колишній президент Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Ніколас Братца.

МДГ вважає, що призначення після Майдану окремих чиновників на керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ (МВС) не сприяло незалежності і підірвало суспільну довіру до готовності МВС розслідувати злочини, скоєні під час Майдану.

Група дійшла висновку, що існують вагомі підстави вважати, що таке ставлення МВС мало серйозно негативний вплив на розслідування.

Таким чином, Міжнародна дорадча група, що створена при Раді Європи визнала винними в блокуванні розслідувань злочинів на Майдані не Махніцького, а Ярему і Авакова.

 

                                                                                                                                   (пише у ФБ О.Аронець)

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация