Який же він насправді, цей БЮДЖЕТ Кременчука на 2016 рік?

1 839 0

Хочу зараз трохи прояснити ситуацію із бюджетом Кременчука на 2016 рік, оскільки прагну, щоб люди бачили що і як діється з їхніми ж грошима. Наголошую, що права висловити свою думку мене ще ніхто не позбавив, тому цього разу вона буде опозиційною до діючої влади нашого міста. Як ми вже знаємо, голосування за бюджет Кременчука на 2016 рік відбувалося вранці 24.12.2015.

Я, на жаль, не була присутня на сесії, проте із задоволенням передивилася її онлайн, тому статтю пишу трохи із запізненням. Переглядаючи засідання міської ради, мені на думку спало питання: «Як можна було приймати бюджет 2016 без урахування змін до Бюджетного та Податкового кодексів?». Дайте відповідь, будь ласка!? Начальник фінансового управління Тетяна Григорівна сама казала, цитую: «Бюджет ще не закінчений…». Так навіщо тоді було його приймати? Щоб потім сотні правок туди вносити? Чи лобіювати власні інтереси? «Нам потрібно до 25 грудня терміново проголосувати», - каже голова бюджетної комісії О.В.Плескун.

А у мене питання: «Навіщо приймати «кота в мішку?». Додам, що на той час навіть Верховна Рада ще не прийняла бюджет на 2016 рік. Окрім цього, зупинюсь ще на тому, що неозброєним оком, навіть через екран комп’ютера, переглядаючи сесію, я побачила, що не всі депутати розуміли доповідь пані Неїленко. Це було помітно хоча б із виразу їх обличчя. Звідси, як зазвичай, і питання, окрім Оксани Піддубної, яка не боїться казати правду в очі, ніхто не зумів, а може навіть й не схотів задати. У нас вже усі звикли рахувати депутатів за кнопкодавів і у кулуарах «домовлятися» про прийняття рішень, але цього більше не буде, адже не всі із чиновників Ради прогинаються під мера та його прибічників.

Також відмічу, що доповідь Тетяни Григорівни не була досить змістовною, адже на такі запитання, як наприклад, щодо зарплат та премій мера і його заступників, відповіді були або поверхневі, або взагалі не надані. Доказом нерозуміння депутатами бюджету та виступів Неїленко було питання від представниці УКРОПу Оксани Піддубної до депутатів партії «Поруч», цитую: «Расскажите, пожалуйста, о чем она говорила?», на яке, зрозуміло, ніхто відповісти так і не наважився. Також я хочу, щоб питання стосовно бюджету більш деталізовано розглядалися, а не поверхнево, за пів години виступу начальника фін. управління і, думаю, кременчужани та однодумці мене підтримають у цьому.

І останнє, на чому наголошую, це те, що шановні «сітківці» чинять тиск на депутатів, які ставлять «незручні» для них та мера запитання, з метою просто відбити бажання у решти обранців міської ради мати власну думку та відповідно до неї задавати зустрічні питання.

Отже, у підсумку можу сказати, що бюджет, вірогідно, знову буде розглядатися та переглядатися, проте цього разу треба вимагати ясності та чіткості, адже коли ми з вами приходимо до супермаркету, нам видають чек, де за кожний придбаний товар виписана ціна і ми бачимо скільки і на що витратили. Тому і тут необхідно роз’яснити не лише депутатам усі видатки, а й зробити дану інформацію доступною для громадськості.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация