Яку ракету найлегше збити та чому важливо йти в укриття під час тривоги: військовий з Кременчука про роботу ППО

2 138 0
Яку ракету найлегше збити та чому важливо йти в укриття під час тривоги: військовий з Кременчука про роботу ППО

Восьмого лютого у військовому музеї Кременчука відбулась зустріч між військовослужбовцем Сергієм, студентами ВПУ №7 та журналістами. Сергій родом з Кременчука, навчався у професійному училищі №7 на токаря, проте своє життя пов’язав з військовою справою. Наразі чоловік служить у повітряній обороні ЗСУ та був одним із тих, хто захищав небо над Кременчуком.

Своє інтерв’ю Сергій розпочинає зі згадок про перший день повномасштабного вторгнення російської армії.

«З початку війни, коли до нас залітали ворожа авіація, було всім нам страшно. Проте потім трішки зібрались силами, - каже чоловік. – О 3:00 ночі нам дали готовність, нам дали тривогу, і ми всі розуміємо, що бій у нас буде неминучим. Трішки пізніше ми приймали бій, година-дві. Це була Північна Салтівка (у Харкові – ред.), з якої все починали».

Військовий додає, що через дві години бою він втратив 32 побратимів, але «це нам не скрутило руки – це нас закувало».

Сергій не розуміє, як у 21 сторіччі може розв’язатися війна за території й про, так би мовити, утиск російськомовного населення на території України. Чоловік каже, що його помилка – те, що він досі спілкується російською, але ні про який утиск з боку людей мова не йде.

За його словами, росія наразі програє війну на фронті, але на інформаційному полі вона має перевагу. Багато громадян довіряють сумнівним Telegram-каналам, які спрямовані на дискредитацію влади, військових, волонтерів, зокрема і протиповітряної оборони. Заяви, на кшталт «эта ракета попала от украинских пвошников», є брехнею, адже ніхто у здоровому глузді не буде наражати на небезпеку своїх громадян, розповідає військовий.

Для військових дуже важлива підтримка українців, а подарунки та привітання від дітей їх підбадьорюють на нові перемоги.

Скільки потрібно людей для того, щоб збити одну ракету

На питання «Скільки потрібно людей для того, щоб збити одну ракету», військовий мовчки підіймає вказівний палець – для того, щоб уразити ціль достатньо однієї людини.

Stinger vs Кинжал: що краще

ПЗРК «Stinger» та «Игла» майже нічим не відрізняються, розповідає військовий. Хоча Stinger має деякі переваги, наприклад, кращу систему наведення, проте Сергій каже, що точне ураження залежить більше не від техніки, а від майстерності людини, яка тримає зброю. Військовий бачив, як спеціалісти, які довго працювали з ПЗРК «Игла» пораються набагато краще, ніж ті, хто вперше користується Stinger.

Яку ракету найлегше збити?

«Найпростіших цілей ніколи немає», - так відповідає оборонець неба. Усі ракети складно збити, і все залежить від багатьох факторів. Ракети Х-22 та «Кинжал» наразі українська ППО не здатна збити.

Про традиції

Українська протиповітряна оборона має свої традиції. Сергій каже, що після кожної збитої цілі вони роблять помітки на кабіні ПЗРК – на рахунку військового вже 98 таких позначок. Серед того, що вдалося знищити чоловік називає ракети, дрони, БПЛА та інше.

«Нащо йти в укриття, якщо у небі нічого немає?»

Сергій каже, що це питання є риторичним для нього. По-перше, громадяни, які нехтують правилами безпеки під час тривоги, таким чином не поважають роботу повітряної оборони. А також наводить у приклад свого товариша, який зараз боронить Україну. Сергій розповідає, що товариш під час ворожих обстрілів не прислуховується, звідки лунає звук, а одразу йде ховатись, адже «є такий вислів: пуля – дура, і ця пуля забирає найкращих». Тобто військовий пояснює, що навіть попри те, що громадяни не бачать повітряної цілі, про небезпеку попереджають не просто так.

ППО до 24 лютого

Військовий характеризує так: «Надійне і цілеспрямоване».

Озброєння

«На жаль, але так», - відповідає Сергій на питання про те, чи вистачає їм зброї. Чоловік додає, що «на жаль» означає застаріле озброєння. Хоч майстерність важлива, але оновлення у техніці також потрібне.

Чи є різниця між збиттям ракети та літака з пілотом?

Ракета – запрограмована ціль на відміну від літака з пілотом. Пілот – це індивідуальність, каже чоловік. Пілот може втікати від тебе, ставити пастки або ж взагалі почати атакувати. Сергій наводить у приклад відомого кременчуцького льотчика Вадима Ворошилова Karaya і каже, що хлопець – справжній майстер і у своїх польотах вдається до імпровізацій.

Що відчуває ППО, коли не збиває цілі?

У такі моменти Сергій картає себе і відчуває вину перед людьми.

«Інколи ти сидиш, як в театрі і можеш спостерігати, але вистава йде далі», - порівнює свої почуття військовий. Тут мова йде про ті ракети, які українські військові не мають змоги збивати.

Він знає, що у такі моменти слід очікувати десь горе.

Про свій позивний

Наостанок у Сергія запитали, який він має позивний, на що він відповів, що його кличуть «Сатир». Серед своїх побратимів він любить часто жартувати, пояснює військовий.


Читайте також: ППО: у напрямку Кременчука летіло багато ракет, але їх збивали в сусідніх областях

"Очі Азовсталі" у Кременчуці: історія Дмитра Козацького, який показав всьому світу захисників Маріуполя

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация