Як повномасштабна війна вплинула на візуальне мистецтво Кременчука: фотопроєкт

1 033 0
Як повномасштабна війна вплинула на візуальне мистецтво Кременчука: фотопроєкт

Мистецтво якнайкраще зображує почуття та думки людей у певний період історії. Українське мистецтво у період повномасштабного вторгнення показує емоційний стан українців, які відчувають на собі жахи війни.

Завдяки тому, що витвори митців демонструють переживання і емоції звичайних українців – є можливість продемонструвати світові повну картину війни — від фотодокументацій злочинів Росії до новин, історій, інтерв‘ю, які розповідають про її вплив на життя людей та країни в цілому. І звісно — внутрішній світ українців у часи повномасштабного збройного вторгнення РФ.

Хоч Кременчук і знаходиться у тилу, проте зазнав ракетних обстрілів з боку російської армії, зокрема по ТЦ «Амстор». Місцеві художники зобразили на полотні внутрішні переживання кременчужан за дев’ ять місяців повномасштабної війни.

У цьому проєкті розповідаються історії двох місцевих митців – Діани Рубан та Сергія Брильова. Вони не єдині з кременчуцьких митців, хто у своїх витворах використовує тему війни. Проте саме їх роботи кременчужани можуть бачити не лише у стінах музею та галерей, а й на вулицях міста.

Процес створення муралу біля Придніпровського парку

Так, нещодавно у Кременчуці з’явився новий патріотичний мурал, на якому зображені руки, які зашивають український прапор. Його автор – 23-річна художниця Діна Рубан. Як повідомила дівчина, над ідеєю створення стінопису вона працювала приблизно три місяці.

«Почала підтримувати Україну – малювати патріотичні картини. Поставила собі ціль – за місяць донатити певну суму на підтримку ЗСУ з продажу картин. Так я собі підіймала дух та іншим», - розповіла художниця.

 

Через повномасштабне вторгнення Діана переїхала до Німеччини, але повернулась назад до Кременчука, де продовжує малювати. Роботи художниці були представлені на закордонних мистецьких виставках.

Кременчуцький 40-річний художник Сергій Брильов, автор відомих муралів «Борітеся – поборете» із Тарасом Шевченком, «Погляд» із Володимиром Шаповалом та найбільшим стінописом «Літаємо всюди, де є небо!» на стіні льотного коледжу.

 

Роботи Сергія Брильова в одній з бібліотек Кременчука

«27 лютого у мене було день народження – я не знав що мені робити, у голові було казна-що. Тому почав працювати над картинами з перших днів повномасштабної війни і так створив серію «Щоденник війни», - розповів Брильов про свою роботу у перші дні повномасштабного вторгнення.

Зараз у збірці Брильова налічується понад 150 ілюстрацій.

 

 


«Потрібно було забити мозок чимось – новинами». Сергій створює свої картини на основі фотографій та відео, які черпає з медіа. Іноді він поєднує декілька знімків в одну картину так, що у фіналі виходить ілюстрація з неповторним сюжетом.


Читайте також: Art of War: у Кременчуці відкрили нову виставку робіт, створених у період повномасштабної війни

У Кременчуці відкрилась виставка воєнних та патріотичних робіт від 30 художників з України (фото)

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация