Тихому бульвару – гучну назву: місце, де стоїть бюст Пушкіна, може називатися "майдан Незалежності"

934 0
Тихому бульвару – гучну назву: місце, де стоїть бюст Пушкіна, може називатися "майдан Незалежності"

Почався черговий етап зміни топонімів Кременчука, голосування за це триватиме включно до 11 листопада. На четвертому місці серед 30 топонімів знаходиться бульвар Пушкіна – він ще до початку голосування викликав інтерес активістів та містян, адже це можна вважати місцем для польоту фантазій: одні хотіли встановити там аллею, на якій буде інформація про міста-побратими Кременчука, інші взагалі хотіли назвати його «бульвар Музичний».

Але варіант з Музичним до переліку не ввійшов. Тож бульвар в майбутньому може отримати одну з нищезазначених назв:

 

 

 

Назву хочуть змінити, оскільки Пушкін – це радянський маркер. Місцевість, на якій його ставили, можна було вважати захопленою всюдисущою на той час радянською системою. Що робити з самим бюстом поета, офіційно не вирішили, проте кременчуцькі активісти хотіли його демонтувати.

На першому місці – варіант перейменування «майдан Незалежності». Щоправда стан бульвару не відповідає настільки гучній назві – уже багато років на тротуарі біля пам’ятника Пушкіну не можуть встановити нормальні плити, тому жінкам на підборах тут пройти буде складно. Ті плити поставлені криво, частина з них розбита тощо.

Самі фонтани важко назвати водограями – вони виглядають скромно, місцями – брудно. І взагалі, слово «майдан» не відповідає місцевості, на яку його хочуть приписати. Адже майдан – це велике незабудоване місце, або площа.

Наступний на черзі – бульвар Незалежності. Більш логічна назва, адже поруч знаходиться площа Незалежності.

Потім – бульвар Революції Гідності – на честь подій з листопада 2013 до лютого 2014 року, протесту громадян проти розгону мирної акції студентів та активістів, які були проти відходу політичного керівництва від законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію.

Можливо, першим запропонованим варіантом був бульвар Фонтанний, адже там знаходиться багато відповідних конструкцій.

Також бульвар хочуть перейменувати на честь українського письменника Пантелеймона Куліша, твір якого «Чорна рада» діти вчать у школі.

Бульвар Легенди Кременчука – дещо незрозуміла назва, адже на честь якої легенди хочуть перейменувати топонім, невідомо. Також не зрозуміло, чому запропонували варіант назви «бульвар Скарбничий», і як взагалі бульвар пов’язаний зі скарбами. Можливо, у людей, які запропонували ці варіанти, є думки з цього приводу, і якщо вони є членами комісії з перейменувань, вони аргументують свої думки.

На голосування висунули варіант «бульвар Лорда Байрона» – англійського поета, який став символом романтизму і політичного лібералізму в Європі XIX століття.

Щодо бульвару Міст Побратимів, то, вочевидь, під час внесення даних на сторінку з голосуванням, допустилися помилки, адже правильно було б «бульвар Міст-побратимів». Щодо цього, то активісти пропонують встановити на бульварі алею з відомостями про міста-побратими Кременчука.

Віддати перевагу одному з варіантів майбутньої назви бульвару можна на відповідній сторінці: https://poll.kremen.org.ua.

 

Читайте також: У Кременчуці розпочався четвертий етап голосування за нові назви вулиць: перелік


Фото: Вероніка Білодід

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация