Особливості комунальної стоматології

27 120 0

Вважається, що комунальна стоматологія – чи не єдиний шанс для малозабезпечених українців недорого отримати якісну медичну допомогу. 
Враховуючи кардинальні зміни в забезпеченні стоматології новітніми препаратами для анестезії та пломбувальними матеріалами, сучасним обладнанням та інструментарієм, змінилася й стратегія уряду відносно державних стоматологічних поліклінік – усі вони перейшли на режим роботи комунальних некомерційних підприємств. В ідеалі для переведених на систему госпрозрахунків стоматполіклінік мали бути розроблені прейскуранти за надані послуги, згідно з якими діти та пільгові категорії населення (ветерани, інваліди й інші) отримували б стоматологічну допомогу безкоштовно; для всіх інших безкоштовною залишалася б лише невідкладна допомога, яка фінансується з міського бюджету.
Втім, як стає відомо з листа пацієнтів до редакції «Програма Плюс», де-не-де в міській комунальній стоматології повним ходом процвітає вседозволеність, якою грішать навіть шановані в Кременчуці дантисти.
...Як воно зазвичай і трапляється, напасть прийшла підступно – чи то кісточка в їжі попалася, чи то просто жінка карієс проґавила, але нібито здоровий зуб у неї зламався. І якщо після сніданку уламок дратував лише язика в роті, то до обіду почав нестерпно боліти. Слід було збиратися до лікаря.
До стоматологічної поліклініки – рукою подати, однак було так боляче, що жінці довелося чоловіка прохати: мовляв, проведи мене, бідолашну, бо вже слова не можу вимовити. 
– Скільки платити за термінове видалення кореня зуба? – запитав  у реєстратурі стоматполіклініки чоловік і почув несподіване: 
- Не знаю! 
- Як це? – здивувався той. – А за прейскурантом?
- Немає!
- Чого «немає»?
- Прейскуранта немає, - без еківоків пояснила реєстраторка. – Ведіть хвору в кабінет №16, там у лікаря про все й дізнаєтеся!
На порозі шістнадцятого кабінету подружжя зіткнулося з медсестрою.
- Я цінами не завідую, - поспішила відмежуватися від запитання сестричка. – Лікування та його вартість призначає лікар.
- Від двох сотень до двохсот п’ятдесяти гривень, - відгукнувся стоматолог-хірург. І поцікавився: - А дружина ваша часом не пенсіонерка? З групою інвалідності, кажете? Тоді – двісті!
- З чеком? – нібито між іншим уточнив чоловік.
- Добре, заспокойтеся, - змилувався лікар. – Висмикну зуб вашої дружини і за сто вісімдесят благодійного внеску!
Пацієнтка закотила очі й щось невиразно пробурмотіла...
«Впроваджена лікарем цієї стоматологічної поліклініки цінова чехарда нас покоробила, - зізнається в листі до редакції «Програми Плюс» мешканка вулиці Карнаухова Лариса Пр-ко. – І ми вирішили поїхати в стоматполіклініку №1 на вулиці Київській».
На фоні порожнечі в негостинній поліклініці багатолюдність на Київській подружжя не здивувало: «Яке коріння, таке й насіння!» - зрозуміли вони. Бо тутешній стоматолог-хірург запропонував пацієнтці і рентген, і анестезію на вибір: хочете – вітчизняну, хочете – імпортну. І «за все про все» Лариса Борисівна заплатила всього сто гривень – за прейскурантом, по-людськи й безболісно для душі, тіла та гаманця. 
Однак її чоловік таки налаштувався з’ясувати різницю в цінах комунальних поліклінік і 28 травня пішов до міського управління охорони здоров’я.
«Начальника управління я не застав, - розповідає він. – Зате помітив розчинені двері кабінету його заступниці Людмили Пономаренко. «Дозвольте?» - запитав. І почув невдоволене: «У мене – неприймальний день!» Почав виправдовуватися: так, мовляв, і так, дружина зуб зламала, а тут... «Добре, заходьте!» Протягом кількох хвилин я намагався викласти Людмилі Миколаївні проблематичну ситуацію, що змусила скаржитися, однак почув: «Зуб видалили? Видалили! Які можуть бути претензії? Не подобається лікар – у нас багато приватних стоматологів, ідіть до них!» Відчуваючи себе пограбованим, я зібрався йти, але на прощання попередив чиновницю управління охорони здоров’я, що дорогою обов’язково завітаю до журналістів. «Стійте! - зупинила мене Людмила Миколаївна. – Нагадайте-но мені ще раз Ваші дані та координати... – І, променисто посміхнувшись, запевнила: - Розберемося!»
...Подейкують, що заступник начальника-начальник відділу лікувальної роботи Управління охорони здоров’я виконкому Кременчуцької міськради Людмила Пономаренко за свої слова відповідає. Цікаво, за своїх підлеглих - теж?   

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация