Партії, на вимогу громади, будуть мати право відкликати депутата

2 750 0
Партії, на вимогу громади, будуть мати право відкликати депутата

Сьогодні чимало думок та обговорень щодо прийнятого законопроекту, котрий стосується місцевих виборів і затягування Президентом підписання документу.

Відповідь я отримав перебуваючи 7 серпня в Комітеті ВРУ з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Як мені пояснили представники Комітету, затримка підписання була пов'язана із великою кількістю поправок, які ухвалили разом із законопроектом. Тому редакційною групою профільного Комітету багато часу було витрачено на редагування.

Сама ж виборча система прогресує на користь виборця, оскільки Закон передбачає пропорційну систему за відкритими списками. Передбачена пряма відповідальність партії перед виборцями. Адже вона, на вимогу громади, має право відкликати депутата з органу місцевого самоврядування. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" у своїй програмі "Захисту українців" передбачала подібну до прийнятої виборчу систему, де гарантується права виборців. Під час роботи VII скликання ВРУ депутати фракції ВО "Свобода" реєстрували законопроект, яким передбачено право громади на відкликання депутатів.

Не дивлячись на деякі поліпшення у виборчому законодавстві, на прикладі нещодавніх парламентських виборів у Чернігові, ми і далі спостерігаємо фальсифікації, псевдоопитування. Нема заборони політичної реклами, так як на мою думку, усі учасники виборчого процесу мають претендувати на однакові умови в передвиборчій гонці: однакові площі в друкованих ЗМІ, однаковий ефірний час на місцевому телебаченні та інше. Натомість, олігархи посипають гречкою, грошима, використовують ЗМІ і застосовують адмінресурс.

Маю надію, що виборці будуть відповідальнішими, адже Небесна сотня та українські військові віддавали своє життя захищаючи честь і гідність україців.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация