Багато в місті фанатів тхеквондо? А знаєте, де Лісове озеро? Не повірите, що зроблять за ваші кошти

4 099 0
Багато в місті фанатів тхеквондо? А знаєте, де Лісове озеро? Не повірите, що зроблять за ваші кошти

У Кременчуці завершився період голосування за проєкти Громадського бюджету-2021, про що кременчужанам нагадує завідувач сектору підтримки партисипативних практик міської ради Євгеній Перевезенцев, який цим ГБ завідує.

Понад 12 000 мешканців Кременчука віддали свої голоси, але поспішати з обранням переможців не поспішають. Не дивлячись на те, що кожен мешканець міста мав лише один голос, чиновник вкрай занепокоївся можливою фальсифікацією голосів. Вперше за стільки років він попросив повідомляти про випадки нечесного голосування до виконкому.

 

 

Після того, як перевірять можливі скарги, зберуть членів робочої групи та затвердять переможців. За неперевіреною інформацією від самих кременчужан, фальсифікат мав місце бути – замість проведення збору голосів у індивідуальному порядку, були випадки, коли приходили представники навчальних закладів з хапкою скан-копій паспортів колег, щоб їхні голоси віддали тим чи іншим проєктам. Звісно ж, ті, з чиїх паспортів робили скани, віддавали свої документи в добровільно-примусовому порядку.

Програма Плюс переглянула перелік проєктів та визначила попередній перелік переможців. Нагадаємо, що місто поділили на сім секторів, тож переможців також буде сім.


Сектор №1 «Центр»

Проєкт №26 «Капітальний ремонт тротуару по вулиці Пугачова в місті Кременчуці» набрав 1 633 голоси – найбільшу кількість не лише в цьому секторі, а й взагалі серед усіх проєктів ГБ. Неочікувано значна кількість мешканців Ревівки зібралася та взяла участь у голосуванні. Вочевидь, цифрова освіта там працює краще, ніж розвиток інфраструктури, враховуючи те, з яким розмахом там зустрічали відкриття однієї-єдиної аптеки.

 

Читайте також: Ревівка – в топі! Проєкт Громадського бюджету лідирує з величезним відривом

 

Проєкт №7 «Створення меморіалу для увічнення пам'яті учасників, загиблих (померлих) героїв АТО «ДНК пам'яті» набрав лише 484 голоси. Тож вшанувати АТОвців уже з подачі кременчужан не вдасться. Якщо влада сама не хоче цього робити, то ініціативу кременчужан з цього приводу вона підтримувати точно не збирається.

 

Читайте також: У Кременчуці хочуть створити найкращий в Україні меморіал героям АТО. Показали, як він має виглядати

 

Сектор №2 «Нагірна»

Тут переможець за кількістю голосів також беззаперечний – проєкт №31 «Електронне екіпірування, електронні суддівські системи та корти для тхеквондо (ВТФ)». Його автор – депутат міськради Олександр Березянський, який зміг назбирати для розвитку тхеквондістів цілих 1 430 голосів. Очевидно, що без агітації такого результату досягти не вдалося, адже мало хто в Кременчуці зацікавлений в розвитку конкретного виду спорту, тим паче бойового мистецтва.

Єдине, що є – це публікація на Facebook-сторінці депутата – фото з собакою та підпис: «Тепер, коли я звернув вашу увагу, прошу шляхом голосування в Громадському БЮДЖЕТІ підтримати розвиток олімпійського виду спорту TAEKWONDO WT за посиланням нижче».

 

 

Тож, мабуть залучення песиків працює на ура. Але якщо майже одночасно віддали свої голоси кременчужани, які, ну так буває, працюють в одному навчальному закладі або ще десь, то журі дійсно варто було б перевірити хронологію голосування, якщо функціонал платформи ГБ це дозволяє.


Сектор №3 «Пивзавод»

За проєкт №17 «Комфортний сквер-комфортне життя» віддали свої голоси 901 кременчужанин. За 1 240 000 грн у сквері «Юність», який має дитячий майданчик, спорткомплекс та футбольне поле, мають доробити пішохідні доріжки та дві парковки. Одна буде біля футбольного поля, інша – біля дитячого садочка, розташованого поруч зі сквером.


Сектор №4 «Молодіжний»

Цікаво, що на проєкт-переможець на Молодіжному віддали менше голосів, ніж за проєкт на Петрівці, – лише 527. Проєкт №18 передбачає оновлення розбитої пішохідної доріжки та встановлення освітлення на вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 5.

Ще один проєкт із амбітною назвою «Улаштування ігрового комплексу «Цитадель-New» набрав 46 голосів. Чому звичайний дитячий майданчик назвали цитаделлю і чому він new, якщо по місту таких конструкцій немало – це питання до автора.


Сектор №5 «Вузловий»

На територію Занасипів вліз проєкт №5 «Улаштування ігрового комплексу "Дитяча мрія" по вул. Соборна 36». Він зібрав аж 1 358 голосів. Саме стільки мешканців міста проголосували за ігровий комплекс «Дитяча мрія» розміром 16 на 16 метрів з гумовим покриттям, лавками та урнами. Але він набрав не найбільшу кількість голосів.

Найбільше зібрав проєкт №34 з лаконічною назвою «Озеро Лісове» – 1 388. Чи то спрацювала людська цікавість, тому що авторка Марина Рудницька в назві не розкрила всі карти, чи то публікація в ЗМІ нашого міста посприяла набору голосів. Але і вона, і всі, хто займався цим проєктом, неабияк радіють: https://www.facebook.com/irina.bordug.7/posts/992161941367983. Якщо проєкт переможе, то за кошти міського бюджету на Третьому Занасипі розчистять та приведуть до ладу озеро. Головне, щоб не довелося наступного року збирати гроші так само як зараз повторно збирають для Силікатного – бо там не вистачило.


Сектор №6 «Правобережжя»

Просто і легко – 855 голосів за проєкт №11 «Освітлення набережної Лейтенанта Дніпрова м. Кременчук». Якщо чиновники та комунальники спільними силами реалізують цей проєкт, то поменшає кількість аварійних ситуацій на трасі національного значення Н-08 вздовж набережної.

Найменше отримав проєкт №28 «Скейт-парк, роллердром в мікрорайоні Раківка». Пропонували створити майданчик для активних видів спорту, але аналогічний проєкт уже декілька років реалізують, та все ніяк не закінчать.

 

Читайте також: Скандал у мерії, бо кошти використані, а результату немає, або Чому Крюків – чарівний?

 

Сектор №7 «Сільські території»

Сектор охоплює села громади: Придніпрянське, Соснівка, Мала Кохнівка та Потоки. Села – чотири, проєкта – три. У одного з них, №36 «Фотошкола», всього три голоси. Проєкт №6 «Освітлення населених пунктів Потоківського старостинського округу» набрав 15 голосів.

Лідер у цьому секторі, але той, хто пасе задніх у загальній гонці – це проєкт №33 «Реконструкція набережної з встановленням малих архітектурних форм вздовж р. Псел в с. Потоки». Він ледь перетнув необхідний поріг у 250 голосів, щоб отримати змогу перемогти, і набрав загалом 266 голосів. На думку автора, саме оновлена набережна стане туристичним магнітом.


Підбиваємо підсумки

Цей Громадський бюджет можна назвати дійсно провальним – якщо минулого року подали 101 проєкт, то цьогоріч – 36. До голосування допустили взагалі 28. Переможців буде сім.

Чи будуть нові скандали, пов’язані з тим, що мерія забирає собі до рук ідеї кременчужан? Очевидно, що ця платформа перетворилася в інструмент агітації чинної влади, але дехто змирився – головне, щоб місто отримувало те, чого хочуть його мешканці.


Читайте також:

Голосуємо за проєкти Громадського бюджету! З новими, диктаторськими правилами

Громадський бюджет-2021 та економія! Прибирають комунальні установи, зменшують кількість переможців

Гроші виділили, результату немає. Падіння без злетів Громадського бюджету

Кременчужанам набридло, що за їхній кошт піаряться мер і депутати

Своїх не здаємо: Малецький не проти, щоб депутати піарилися на Громадському бюджетіКоментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация