Важливі події за 2021 рік: те, що змінило, змінює або змінить Кременчук

3 731 0
Важливі події за 2021 рік: те, що змінило, змінює або змінить Кременчук

На порозі 2022 рік – рік Тигра. Закінчується рік Бика, і багатьом він запам’ятався з різних причин – індивідуальних, можливо, десь побутових.

Програма Плюс пропонує згадати події, які охоплюють багатьох громадян міста. Події, про які вони чули, в курсі яких вони є, навіть якщо не були учасниками і якщо на їхнє подальше життя це ніяк не вплине.

   Про правосуддя і законність

Найбільш важлива подія для телекомпанії «Візит» у 2021, як і у всі попередні роки, - це наше правосуддя. Або відсутність цього правосуддя, з чим в Україні великі проблеми.

Ми спостерігаємо все це по кримінальній справі, за обвинуваченням у якій без жодного доказу своєї провини в Полтавському СІЗО вже восьмий рік перебуває керівник Кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Ця справа вже побувала на розгляді у стількох судах, що таких прикладів в Україні просто немає.

Обвинувачені в тому, що сталося в Кременчуці у 2014 році, є, але з доказами причетності до того, що затриманим інкримінують, – геть погано. Тому їх тримають у СІЗО, і все це відбувається з порушенням усіх можливих норм нормального суспільства.

А вже у 2021 році ми бачимо, як для винесення неправосудного рішення по цій справі використовують трибуну Верховної Ради, а нардепи отримують вказівки від ексміліціонерів-мільйонерів для тиску на суд.

Ми вже не знаємо, коли в цій справі настане справедливість, але в те, що все завершиться, а бездоказово обвинувачені вийдуть з-під варти на волю, – ми віримо.

   Найактуальніше та найголовніше – це коронавірусна тема. У квітні Полтавщина потрапила до червоної зони карантину, у зв’язку з чим мали зупинити рух громадського транспорту в певні години. Цього не зробили, тому згодом до міста завітали з Полтавської ОДА з перевірками. Це призвело до того, що все ж декілька днів транспорт дійсно не їздив взагалі, крім певних годин: з 6:00 до 10:00 і з 16:00 до 19:00.

З цього приводу міські перевізники встигли влаштувати шоу під райрадою – разом з водіями стояли 15-17-річні підлітки.

До того ж тоді запровадили спецперепустки – вже другі за весь час пандемії. У Кременчуці їх надрукували майже для всіх. Тобто такий собі спосіб обійти обмеження, яке запровадили в ОДА. Люди стояли під мерією, щоб отримати перепустки для себе та своїх колег, і за цей час навіть з’явився спекулянт, який працював на підприємстві біля міськради.

Також запровадили COVID-сертифікат – папірець (або його електронний варіант), завдяки якому можна відвідувати кіно, кафе, спортзали тощо. Або поїхати за місто. Якщо не вакцинований – не пускають.

Зараз Полтавщина в жовтій зоні, і, здавалося б, можна розслабитися. Прогнозувати подальший розвиток подій Програма Плюс не береться. На підході штам «Омікрон», і хто його знає, скільки штамів ще буде і наскільки вони будуть небезпечними. На щастя, є найдієвіший спосіб захистити себе та оточуючих – це отримати щеплення від коронавірусу. У нашому місті (як і майже всюди в Україні) вакцинальна кампанія стартувала в лютому і досі триває.

Під кінець року з держбюджету почали виплачувати по тисячі гривень вакцинованим громадянам.

   Куй залізо, поки гаряче – тема термомодернізації дитячих садочків у Кременчуці не завершена. Тому вона за резонансністю займає друге місце.

З початку навчального року не всі дошкільні заклади були готові приймати дітей. Батьки неодноразово організовували мітинги за повернення малечі в садочки. З бюджету міста не платили підряднику, який не поспішав виконувати роботи, і консенсусу в цьому плані начебто дійшли лише нещодавно. Майже всі садочки тепер заявляють, що відчинили свої двері, і скарг від батьків з приводу їх роботи начебто не надходить.

Далі – судова тяганина, пошук корупції в схемах з енергомодернізації, але батьки можуть видихнути – їхні діти ходять у садочки.

   Якщо почалася освітня тематика, то перейдемо до «оптимізацієманії», яку організував чинний мер. 30 червня під час сесії скоротили бібліотеки, працівників відправили або на пенсію, або в центр зайнятості. Приміщення потроху віддають для КП міста, щоб ті розраховувалися з боргами. Тобто ці приміщення просто стали розмінною монетою.

Після бібліотек мер взявся за позашкільну освіту – повністю прибрав КМПЦО «Лідер», приєднавши його до новоствореного закладу, організованого на базі еколого-натуралістичного центру, який тепер називається «Спектр».

   Те, що торкнулося 95% кременчужан, – підвищення вартості проїзду.

Ще до серпня міський голова хвалився, що Кременчук – найдешевше місто в Україні для поїздок у громадському транспорті – маршрутка за шість гривень і тролейбус усього за дві гривні. Але з першого серпня поїздка на «фіолетових» почала коштувати 5 грн, а на так званих «лакшері» (іронічна назва, враховуючи їхній стан) – вісім гривень.

Але це ще не все. Якщо до цього ми були «найдешевшими», то тепер ледь не «найдорожчими». Першого грудня вартість проїзду почала становити вісім гривень у тролейбусі та комунальному автобусі, десять – у маршрутці.

До речі, про впровадження е-квитка в нашому місті досі не йде мова, а в Полтаві встигли затвердити навіть дизайн цього квитка.

   Ще одна річ, про яку всі, на щастя, забувають, але яка цілком може повторитися, – майже пів року без гарячої ванни, з ковшиком або бойлером.

21 травня зупинилися котельні ТЕЦ та Теплоенерго. Відтоді – страшний, темний, ледь не середньовічний період. Тим, у кого не було бойлера, доводилося гріти воду на плиті. Лише з 12 жовтня воду почали потроху повертати, але труби були до цього не готові – через тривалий простій і відсутність ремонтів, які, як запевняли, проводилися, ще місяць у деяких кременчужан не було ні опалення, ні гарячої води.

   Незвична подія – зняття голови райради. Тут був справжній Голлівуд – тітушки «замайбутнівців» лізли в бійки, міські чиновники, посадовці, а за сумісництвом – депутати облради блокували трибуни. Але все ж Самаркіна замінили на Колотієвського, і подія втратила резонанс. Тепер якщо і є якісь події з цього приводу, то на широкий загал їх не виносять.

   Також важлива подія - початок будівництва нового кременчуцького мосту, якому міська влада намагається присвоїти ім'я свого ментора, нардепа Шаповалова. День підписання договору про будівництво - восьме лютого. Вартість робіт складає понад 11 мільярдів гривень, єдиний підрядник - турецька компанія "Догуш".

Для будівництва виділили територію, на якій розмістили будівельне містечко. Техніка заворушилася у травні. Зараз триває третій етап заглиблення труб мосту.

Добудувати новий кременчуцький міст планують за два роки.

   Далі – бідний кременчуцький бюджет. А на додаток – обласний, тому що з нього фінансують обласні програми, пов’язані в тім числі з Кременчуком.

Бюджет Кременчука затвердили 16 грудня, на останній цьогорічній сесії. Видатки склали понад три мільярди гривень, і найбільше отримає галузь освіти – третину всіх грошей. На другому місці – галузь ЖКГ і її пів мільярда гривень.

Обласний бюджет прийняли 24 грудня. Прогнозований обсяг доходів – понад п’ять мільярдів гривень, освіта також отримає найбільше – 1,7 мільярда гривень.

   Трохи про Громадський бюджет. Це платформа, довіру до якої кременчужани втратили. Тут розбиваються мрії місцевих мешканців об «хотілки» депутатів. Якщо ж мрії стають реальністю, то депутати та чинна влада поспішають показати, які вони молодці, ніби це вони доклали руку, ніби саме завдяки їм місто стає кращим. Насправді ж кременчужани самі реєструють проєкти, самі за них голосують.

На жаль, незручні для влади проєкти з минулих років досі заморожені.

Цьогоріч повністю змінили правила ГБ, на що й отримали – проєктів подали мало, зареєстрували ще менше. Фінансування мізерне, переможців усього сім. Навряд чи їх реалізують у 2022 році, з переможцями можна ознайомитися тут.

   Кримінальні резонансні події:

Ще у 2020 році на вул. Київській, у приміщенні МФО, кременчужанин взяв у руки молоток та травмував касирку, яка згодом померла в лікарні. Цієї осені він отримав вирок, за який розплачуватиметься вся родина - чоловік сів у в'язницю на 15 років, у його родини конфіскували все майно, а також постановили заплатити кожному з потерпілих (а таких п'ять) по 500 000 грн моральної шкоди.

30 квітня в с. Бреусівка Кременчуцького району, на узбіччі дороги, знайшли тіло Марії - дівчини, яка напередодні відпочивала в компанії друзів. Через шість місяців справу за фактом смерті призначили до судового розгляду, а двоє підозрюваних хлопців досі сидять під вартою. Дівчина з цієї компанії - під домашнім арештом.

У жовтні в ДНЗ №19 стався нещасний випадок - під час сильного вітру на маленьких дівчинку та хлопчика, а також на виховательку впало дерево. Дітей відвезли в лікарню з травмами, маленька дівчинка згодом померла. Міська влада не відсторонила будь-кого від роботи та не покарала винних. Розслідування просто припинили.

У листопаді винесли вирок кременчужанину, який виграв у карти в неповнолітньої дівчини та отримав приз - її. За гаражами. Чоловік отримав півтора року іспитового терміну.

   Інші події, пов'язані з Кременчуком:

Зі спортивного - на 118 хвилині матчу "Україна-Швеція" на Чемпіонаті Європи на поле вийшов кременчужанин Роман Безус. За дві хвилини він встиг отримати травму плеча.

У місті потроху розвивається сітіарт - директорка художньої галереї Оксана Бойко та "майстер балончика" Сергій Брильов створили мурали. Пані Оксана - на стінах галереї, Сергій - на стіні льотного коледжу.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация