Новини з 1996 року

Звернення Спілки інтелігенції Кременчука до депутатів Кременчуцької міської ради.

Валерій Голуб 15 лютого 2016 Полiтика 1613 2

Звернення Спілки інтелігенції Кременчука до депутатів Кременчуцької міської ради.

Декомунізація об’єктів топоніміки м. Кременчука – давно назріла проблема.

Наші західні сусіди провели її ще 25 років тому, і хоча прямий зв’язок між  очищенням від символів тоталітаризму і ростом духовності суспільства не досліджувався, але факт є фактом – колишні члени соцтабору набагато випередили нас  і в економіці, і в дотриманні законів, і в моральності своїх політиків.

  Нині громадськість міста  активно включилась у процес обговорення нових назв, але в діях влади помічається певна непослідовність. У список перейменувань не була включена вулиця, в назві якої звучить ім’я найкривавішого ката українського народу, творця системи комуністичного тоталітаризму Йосипа Сталіна. Очолювана ним влада винищила більше українського населення, ніж усі польські королі, російські царі і німецькі фашисти разом узяті.

  Ще за радянської влади, після розвінчання Микитою Хрущовим культу особи Сталіна, всі пам’ятники диктатору були знесені, а вулиці перейменовані. Не існує зараз і міста з назвою Сталінград. То чому ж у Кременчуці залишився недоторканим цей атавізм сталінської епохи?   Ймовірно, що хтось із колишніх партійних функціонерів вирішив увіковічнити дороге йому ім’я,  протягнувши його в історію на плечах воїнів, героїв битви на Волзі.

  На нашу думку, вулиця Героїв Сталінграда потребує негайного перейменування, як така, що першочергово підпадає під Закон про декомунізацію.

   Нехай нарешті упокояться душі мільйонів українських селян, що померли голодною смертю у 1921, 1933 та в 1947 роках.

 

 

      Голова Спілки інтелігенції м. Кременчука – Валерій Голуб

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Иван 06.11.2016 16:52

Да и добавлю еще-я НЕ интеллигент,у меня профессия есть...Вот как-то так....

Иван 06.11.2016 12:54

Ну.тля,достали уже со своими переименовываниями,вот же слово похавбное,еле выгравировал))))Ребята,от названий улиц и городов ничего не изменится,или это так трудно уяснить?Гворил же умный человек-РАЗРУХА В ГОЛОВАХ!Вот Советскую переназвали...Так я и не помню,как оно ноне...А для меня она так и осталась ул.Советская...Да и остальные тоже.Ленинскую переобозвали...А хоть что-то изменилось?Так в чем смысл?