Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Ознаки владного расизму, або «Невже ми гірші за інших?»

Юрий Сиора 23 березня 2018 Резонанс 7618 0

Введення в експлуатацію сім-вісім років тому збудованої на Першому Занасипу так званої в народі «німецької» котельні нібито мало вирішити для жителів мікрорайону багаторічну проблему енергопостачання.
Як показало життя, для інфраструктури району проблему теплопостачання котельня на вулиці 50-річчя СРСР (нині вулиця Велика Набережна) не вирішила (в міській раді навіть обговорювалися питання розробки необхідної проектної документації з будівництва додаткових модульних котелень за рахунок зарубіжних інвесторів), а для споживачів - лише посилила. Щоправда, не для всіх.
«Мери міста змінюються, наживаються на наших бідах, а допомога від них – нульова!» – такою незвичайною категоричністю почали колективний лист до редакції мешканці розташованої на вулиці Велика Набережна, 31 дев’ятиповерхівки.
А далі мова йшла про згадану вище «німецьку» котельню, яка, на думку занасипських респондентів, приносить прибуток та економію лише постачальникам тепла і аж ніяк не споживачам:
«Котельню перебудували-переобладнали, автоматику демонтували-викинули і запрацювала вона в цікавому для непосвячених «ощадному» режимі: чим тепліше на вулиці, тим вища вартість тепла за квадратний метр житлової площі».
Щоб не бути голослівними, здивовані жителі дев’ятиповерхівки порівнюють суми платіжок за нинішні січень та лютий – відповідно 1700 та 2000 гривень.
«А середньомісячна температура лютого була, як пам’ятаєте, на добрих п’ять градусів вища за січневу! – підкреслюють респонденти. – У субсидії закладені 
28 гривень вартості кілокалорій на квадратний метр, а згідно з показниками загального теплового лічильника довелося платити 34-35 гривень! У підсумку різниця в оплаті за тепло склала, наприклад, для пенсіонерів 800-900 гривень. І це при тому, що «нова пенсія» у багатьох із них не перевищує 1300-1700 гривень!»
Не дочекаються пояснень від влади мешканці Великої Набережної, 31 і щодо «дискримінації»: з якого це дива вони викладають за тепло значно більші суми, ніж їхні сусіди:
«Жителі розташованих на однаковій з нашим будинком відстані від котельні п’ятиповерхівок (№№ 11, 19, 21, 27), певно, зловтішаються, оскільки вони платять за тепло в таких як наші за плануванням квартирах утричі менше – не більше семисот гривень!»
Свої сумніви щодо рівноправності спільного проживання мешканці згаданої дев’ятиповерхівки не раз і не два викладали в листах на адресу міського голови та керівництва комунального підприємства «Теплоенерго»:
«Ми вимагали перевірити законність розбіжності в тарифах і нагадували нинішнім посадовцям «заспокійливі» слова колишнього віце-мера Порицького, який під час зустрічі з жителями Першого Занасипу в приміщенні ЗОШ №16 (2010-2011 роки) заявив, що встановить «російські» лічильники тепла, які окуплять будівництво котельні за рік. Підозрюємо, що «лічильники Порицького», які роками не калібрували (хіба що на папері!), справно вносять свою лепту у витрушування гаманців споживачів і донині. Сумніваємося, що за існуючого в «Теплоенерго» беззаконня, знайдеться ХТОСЬ, хто наважиться зважено відповісти: коли нарешті нам нормалізують оплату за тепло?»
У редакційній шухляді залишилося пояснення колишнього начальника ЖЕДа Георгія В. (з етичних причин прізвище не вказуємо, оскільки пан Георгій нещодавно помер), яке теж ставить під деякий сумнів законність різниці в оплаті тепла в будинках різної поверховості вказаного мікрорайону.
Щоправда, мова в застарілому документі йшла про чотириповерхові житлові споруди. Оскільки фізичний закон «Завжди важче обігріти те, що ближче до землі» цілком обґрунтовано пояснював, що чим менше поверхів у будинку, тим більші витрати теплової енергії. Недарма ж чинні нормативи враховують показник їхньої кількості і складають 0,0343 Гкал на квадратний метр для 1-4 поверхових і лише 0,023 Гкал – для вищих.
Повертаючись до звернення жителів вулиці Велика Набережна, слід підкреслити, що кожна гігакалорія коштує, незважаючи на різні нормативні витрати подачі тепла, однаково для мешканців будь-яких будинків. Тому мешканці будинку №31 потрапили в «ізгої» не з власної долі - автоматичний облік тепла котельні аж ніяк не повинен впливати на різницю в його оплаті мешканцями підпорядкованих цій котельні будинків.
Бюрократична тяганина зі штучно надутою, на думку респондентів газети, надлишковою нормою оплати НЕвикористаного ними тепла триває роками:
«Свого часу ми влаштовували мітинги, збирали підписи на зборах протесту, викликали спеціальні комісії, офіційно зверталися до «батьків міста» та начальників КП «Теплоенерго». Однак і досі «тринькаємо» гроші на радість постачальників тепла й пі­дозрюємо, що не лише на їхню. Тому сміливо беремо на себе відповідальність вкотре заявити: штучне розбалансування вартості спожитого жителями окремо взятих будинків тепла пахне расизмом. Впевнені, що життя врешті-решт визначить, від кого саме з владних чиновників смердить дискримінацією занасипського люду. Невже ми гірші за інших?»    

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись