Новини з 1996 року

Кременчуку потрібен лідер або чому програв Калашник

Валентина Стоюшко 17 листопад 2015 Полiтика 2746 0

Вибори показали нам, що великі та сильні партії програли на місцях. Виникло питання: чому? Чому партії із сильними лідерами та ідеологією не знайшли свою підтримку в областях? На це питання є відповідь - потрібен сильний лідер, що донесе людям ідеї та принципи самої партії чи руху. Навіть, якщо лідер мертвий ( як Степан Бандера) його ім`я тримає вкупі всю ідеологію та людей.

Розглянемо основні:

!) "Самопоміч". Прекрасний мер Львову Садовий із гарною програмою впевнено переміг у Львові, проте в Кременчуці його досвід не працює, адже немає такої харизматичної особистості, такого господарника. Хто очолює "Самопоміч" в нас? Плахотник Дмитро. Чи можемо ми впевнено сказати, що він поведе за собою десятки тисяч чи хоча б тисячу? На жаль, ні. Про ораторські здібності нам не відомо, він їх нам не демонстрував, та й справи його нам нічого не говорять. Другим номером, що представляє це об`єднання є Ганна Павленко - волонтер та організатор, але не сильний лідер. Ну немає в неї цього вольового стержня, що поведе за собою людей. Так і вийшло, що Садовий у Львові - молодець, але Кременчуку потрібно щось інше.

2) "Радикальна партія Ляшка". Це окремий випадок. В самій назві партії можна прочитати для кого створювалася партія і хто є незаперечним лідером. Олег Ляшко відомий своїми "радикальними" закликами та повною бездіяльністю в реальному житті ( він ще жодного регіонала на вилах не виніс, хоча грозиться вже другий рік). Він харизматик та в нього багато поціновувачів із усієї країни, проте в Кременчуці Дмитро Кавунник, який очолює місцевий осередок, не виправдовує означення "радикала". Згадується мені події кінця лютого цього року, коли всі демократичні сили організували мітинг із збором підписів для створення територіальної громади біля Кременчуцької районної ради. Тоді виступали представники різних партій та сил, але Дмитро і слова тоді не сказав, стояв в остороні та мовчки спостерігав. Просто політик, просто бізнесмен, але не лідер з усіма значеннями цього слова. 

3) "Блок Петра Порошенка". Президентська партія, що по суті і не повинна була мати лідера на місцях, а достатньо рейтингу Президента. Проте ми отримали Віктора Калашника, але він надто пізно почав говорити. Весь перший тур він мовчав, хоча б міг розказати про продовження роботи покійного мера , про підготовку до зими, про порядок в місті і все те, що він робив на посаді віце-мера. Але ж ні! Мовчки спостерігав, коли інший кандидат, а зараз, напевно, і наш мер, Віталій Малецький незрозуміло з якого дива почав інспектувати роботу комунальників, медпрацівників та вчителів, і просто грав на почуттях населення. Калашник ще тоді повинен був себе показати, як лідера, але тепер ми бачимо, що лідерських якостей в нього немає. Навіть рейтинг Президента не допоміг ( чи антирейтинг "допоміг").

4) "Поруч". Хоча це і не велика партія всеукраїнського масштабу, проте саме їх кандидат виграв, тому я скажу декілька слів. Чому саме він? Тому що ці люди вміло маніпулювали пам`яттю покійного мера, його здобутками, а допомогла їм (сама того не розуміючи) Піддубна Оксана, коли почала безглуздий судовий процес проти встановлення скульптурної композиції. Безглуздий, бо не довела до кінця, просто зробила собі піар. Але повертаючись до Малецького додам, що при передвиборній компанії ніхто не поцікавився про його здобутки, як віце-мера, про роботу Молодіжного прламенту Кременчука, де використовують дитячу працю, прикриваючись "волонтерством" та розкрадають кошти й цінності, що їм довіряють великодушні громадяни. Всі знають, проте мовчать - це не етично! А етично на смерті Олега Мейдановича робити собі політичну кар`єру?! А етично фарбувати все місто в цей дебільний фіолетовий колір?! А етично на суботниках разом із печивом роздавати ще й спиртні напої?! Нічого етичного не бачу! Штучно роздули образ, як мильну бульку, а про наслідки дізнаємося згодом...

5) А на останок хотілося б згадати зовсім молоду партію "УКРОП". Партія створена в Дніпропетровську, а лідер цієї партії є Геннадій Корбан. Харизматик, однозначно. Його арешт тільки додав йому рейтингу та прихильників з усієї України, проте маю визнати, що в Кременчуці не вистачає такого лідера, як Корбан. В нас є Піддубна Оксана, відома своєю " боротьбою" із мертвими. Тільки чому вона не боролася із Олегом Мейдановичем, поки він був живий, чому не критикувала його, не зривала сесії, не бігала по сесійній залі та не мітингувала біля парканів? Бо боялася, адже Бабаєв був лідером, хоч і деспотичним, але його любили. Не всі - хто не любив, той ненавидів, байдужих не було. Та й війна із мертвими не додає нікому честі. Але якщо говорити про Оксану, то немає в неї ораторського дару, такого, що коли говорять, хочеться слухати, а не спати. Та і слухати вона не вміє. Не вислуховувала проблеми людей, і тим паче не допомагала в їх вирішенні, а це помилка. Лідер веде за собою, не змінює своєї думки, завжди стоїть на своєму і не боїться своїх опонентів, а не ховається від людей. Лідер не змінює своїх принципів, а не бігає від партії до партії в пошуках більших грошей. Це і відрізняє його від політика ( представника древньої професії)

Лідера не можна зробити - це дар небес. Таких людей одиниці, але їх пам`ятають навіть після смерті. І вони потрібні людям, бо так склалося, що або ми ведемо, або нас ведуть. Аби тільки не в прірву.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись