Який же вид спорту є найбільш екстремальним

166 0
Який же вид спорту є найбільш екстремальним

 Є таке поняття - екстремальний спорт. Він небезпечний, технічно складний і дає неймовірні по силі відчуття. Любов до нього безроздільно повязана з викидом адреналіну ... То який же вид спорту є найбільш екстремальним, здатним дати людині відчуття перебування на краю прірви, в прямому і переносному сенсі?

У цьому питанні важко бути обєктивним. Питання відчуттів глибоко індивідуальний, якщо ж брати під час аналізу кількість летальних випадків, то це не дасть повної картини: по-перше, смерть в подібному спорті рідко стає надбанням публіки, а по-друге, навіть число спортсменів достовірно невідомо.

Ось  приблизний рейтинг найекстремальніших видів спорту, де життя спортсмена без перебільшення знаходиться під загрозою.

Мотоспорт (мотофристайл, мототриал і т.д.). У мотоспорт дуже багато дисциплін. Але всіх їх обєднує висока швидкість, мала захищеність спортсмена і висока ймовірність травм. Деякі визнають мотоспорт найнебезпечнішим, але все ж є й інші, куди більш дивні змагання.

Рафтинг. Спортивний сплав по гірських річках і гребним каналах. Це досить небезпечне захоплення, особливо, коли мова йде про маршрути 3-ої і вище категорії складності. Основні небезпеки є: подолання потужних порогів і водопадов- попадання сплавляються в «бочки» і завали, підводні кармани- отримання травм, переохлажденіе- віддаленість від цивілізації і, як правило, відсутність зв`язку з рятувальними службами.

Скелелазіння. Вид спорту, який полягає в лазінні по природному (скелі) або штучному (скалодром) рельєфу. Зародившись як різновид альпінізму, скелелазіння переросло в справжній самостійний спорт. Здебільшого, він не небезпечний і навіть корисний. Але є дисципліни (он-сайт, соло, скелелазіння на природному рельєфі по непідготовлених трасах), коли спортсмен піддається реальному ризику зірватися і впасти.

Родео. Традиційний вид спорту в Північній Америці, історично сформований в середовищі мексиканських і американських ковбоїв. Здоровенне тварина може запросто затоптати спортсмена. Тому в родео з биками беруть участь так звані «клоуни» - булфайтери, які відволікають бика після падіння ковбоя. Але і це не рятує більшість наїзників від численних травм. До того ж, це самий короткочасний спорт - протриматися на бику потрібно протягом десятка секунд.

Стрітлагінг. Цей вид спорту був винайдений в Каліфорнії в 70-х роках, але назва для нього було придумано пізніше. Суть його в тому, щоб ганяти на дошках в позиції лежачи автомобільними дорогами і спусках, розвиваючи величезну швидкість в безпосередній близькості до трафіку. Це як бобслей з перешкодами.

Спидрайдинг. Дуже молодий спорт. Став своєрідним симбіозом парапланеризму, гірськолижного спорту та парашутизму. Спідрайдери використовують спеціальний вид парашута і лижі, щоб стрімко їхати вниз по схилу і при цьому набирати швидкість. Спорт дуже небезпечний і має на увазі такі високі швидкості, що на деяких гірськолижних схилах його вже заборонили.

Кейв-дайвінг. Цей вид спорту пов`язаний із зануренням під воду і подорожжю по печерах, що знаходяться під водою. На перший погляд цей спорт може здатися простим захопленням, але насправді він не такий простий. Наприклад, печери центральної Флориди вже поховали більш ніж чотирьохсот нирців. Там же в 2010 році помер і автор знімка - Уеслі Скайлз (Wesley C. Skiles), професійний фотограф-дайвер. Цей кадр був одним з його останніх.

Слеклайн. Для цього екстремального виду спорту потрібні міцні, але не дуже туго натягнуті мотузки. Якщо мотузка натягнута не сильно, то при необхідності вона може розтягуватися як гумка. А ось мотузці натягнутою струною легше пересуватися, що дозволяє виконувати деякі трюки! До слова дуже небезпечні. Рекорд по висоті в слеклайн належить Крістіану Шоу (Christian Schou), який 3 серпня 2006 року пройшовся на висоті 1 км на плато Кьераг, Норвегія.

Хелі-скі. Різновид гірськолижного спорту, фрірайду, сутність якого полягає в спуску по недоторканим сніжних схилах, далеко від підготовлених трас з підйомом до початку спуску на вертольоті. Використання вертольота для підйому дозволяє знаходити різні варіанти спусків з гір в умовах первозданної, недоторканої вторгненням людини природи, куди іншим способом швидко піднятися немає можливості.

Бейсджампінг. Екстремальний вид спорту, в якому використовується спеціальний парашут для стрибків з фіксованих обєктів. Тобто, люди стрибають ні з літака, а з будівель, мостів, скель і т.д. У період з 1981 по 2011 рр. зареєстровано 159 випадків зі смертельними наслідками. Спроби самостійних бейс-стрибків без відповідного обладнання і навичок, як правило, призводять до важких травм або смерті. Так що ... ймовірно, саме він - номер один!

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация