Неділя сиропусна. Прощена неділя. Змова на Великий піст.

158 0
Неділя сиропусна. Прощена неділя. Змова на Великий піст.

Завтра розпочинається Великий піст – час духовного очищення, покаяння: час, коли людина може змінити своє життя на краще, надаючи більшої уваги його духовній стороні. А сьогодні остання неділя перед святою Чотиридесятницею, яка називається Прощеною. В цей день в усіх православних храмах завершується вечірнє Богослужіння з Чином прощення. Це прекрасна можливість для кожної людини достойно увійти в священні дні Великого посту, примирившись зі своїми рідними і ближніми. У Святому Письмі говориться: «Коли принесеш ти до жертовника свого дар та згадаєш, що брат твій щось має на тебе, залиши отут дар свій перед жертовником і піди примирись перше з братом своїм, і тоді повертайся і принось дар свій» (Мф. 5,23-24). Дійсно, без моменту прощення немає повноти усвідомлення християнської любові; а без любові людина не зможе досягти спасіння своєї душі.

Легко сказати узагальнюючу фразу: «Я люблю всіх!» Важче  полюбити конкретну людину: сусіда, який кожного вечора створює шум, роблячи ремонт в квартирі; начальника, який прискіпливо ставиться до найменшого недоліку у роботі; дитину, яка не слухає порад, а чинить так, як вважає за потрібне. Дуже легко жити в мирі з тими, хто поважає нас, присовується до наших думок, розділяє наші життєві погляди. Набагато важче полюбити того, хто постійно намагається ворогувати проти тебе, збурює твоє серце злістю і гнівом. Але ми повинні пам’ятати слова Спасителя, які є вершиною християнського вчення: «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує». (Мф. 5,44).

І у священні дні Великого посту, підносячи молитви покаяння до престолу Господа, завжди пам’ятаємо  ті слова, які промовляємо кожного дня: «І прости нам провини наші, які  ми  прощаємо винуватцям нашим».

Протоієрей Анатолій Куліш.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация