ВАКС продовжив обов'язки ексдиректора Агентства доріг Полтавщини Олексія Басана

80 0
ВАКС продовжив обов'язки ексдиректора Агентства доріг Полтавщини Олексія Басана

Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 лютого строк дії обов'язків, покладених на колишнього директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана. Відповідне рішення було ухвалено 16 грудня. 

Нагадаємо, чоловіка підозрюють у нецільовому використанні 29 млн грн і зловживаннях на 5,5 млн грн.

Раніше Апеляційна палата ВАКС обрала Олексію Басану запобіжний захід у вигляді 3,7 млн грн застави з обов'язками не спілкуватися зі свідками та здати на зберігання свої закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити дію обов'язків ще на два місяці й рішення було прийнято. 

«Задовольнити клопотання. Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Олексія Ба сана – ред.) до 16 лютого 2023 року», – йдеться в рішенні.

Читайте також: Хто їсть наші дороги? Служба автодоріг Полтавщини без торгів віддала улюбленій фірмі 157 млн грн


Нагадаємо, з 2019 року НАБУ і САП розслідували зловживання в ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Детективи встановили, що ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у грудні 2018 року укладено 22 договори з 4 підрядниками на розроблення проєктно-кошторисної документації по 22 об'єктах капітального ремонту доріг на загальну суму 28,9 млн грн.

Так, Агентство уклало в 13 договорів з ТОВ «СК «Автострой» на суму 17,82 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» на суму майже 5 млн грн, 4 договори з ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на суму 4,6 млн грн та 1 договір з ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1,48 млн грн.

Але, у ході аудиту, проведеного контрольною групою територіального управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях, було встановлено завищення вартості цих робіт на суму понад 5,5 млн грн.

Крім того, з'ясувалося, що договори укладено без проведення процедури відкритих торгів.

Такі зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн грн – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів. На сьогодні дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация