День системного адміністратора. Дата події унікальна для кожного року

375 0
День системного адміністратора. Дата події унікальна для кожного року

Вони – владики комп’ютерних мереж, царі провідних джунглів і владики паролів, які вже давно ніхто не пам’ятає. До них звертаються, коли принтер чомусь перестав друкувати, а на комп’ютері синенький екранчик. Вони здатні полагодити те, що «саме поламалося». 

Щороку, в останню п'ятницю липня, адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем, програмних комплексів та інші «бійці невидимого фронту» відзначають своє професійне свято — День системного адміністратора. Або, в американському варіанті День подяки системному адміністратору (System Administrator Appreciation Day, SAAD).

Системний адміністратор (англ. system administrator), ІТ-адміністратор — співробітник, в чиї обов'язки входить забезпечення штатної роботи парку комп'ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення.

Серед основних завдань сисадмінів: установка і конфігурування апаратного і програмного забезпечення; підготовка і збереження резервних копій даних; створення і підтримання в актуальному стані призначених для користувача облікових записів; усунення неполадок в системі; планування і проведення робіт з розширення мережевої структури підприємства; документування всіх вироблених дій. Найчастіше системному адміністратору доводиться займатися і забезпеченням інформаційної безпеки в організації.

Кажуть, що професія сисадміна схожої професії лікаря — якщо все працює добре, про нього і не згадують, але якщо не працює — сисадміна згадують всі й активно вимагають допомоги!

Засновником свята вважається американець, системний адміністратор з Чикаго Тед Кекатос (Ted Kekatos), який вважав, що хоч раз на рік системні адміністратори повинні відчувати подяку з боку користувачів. Перший раз цей став популярним свято було відзначено в липні 2000 року.

Свято впевнено виходить на міжнародну арену — крім Америки його відзначають в різних країнах.

У цей день заведено вшановувати скромних трудівників» невидимого фронту", що оберігають добробут корпоративних мереж і комп'ютерів — адже саме від них безпосередньо залежить успішна робота компанії.

Більш того — якщо ви читаєте ці рядки, то подякуйте сисадміна і пам'ятайте, що він або вона - це тільки один з сотень або навіть тисяч тих, чиєю працею електронні листи безперебійно приходять на ваш ящик, здійснюється інтернет-зв'язок з будь-яким куточком планети, приходять улюблені розсилки та читаються корисні сайти.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация