Православний календар

238 0
Православний календар

Горбанівської ікони Божої Матері

Сяють цілющі ікони Пресвятої Богородиці на нашій благословенній Господом землі України. Одна з них на Полтавщині - Горбанівська (Корсунська). Історія її сягає сивої давнини,  ще часів хрещення Київської Русі - події, що стала визначальною на шляху розквіту нашої християнської держави.

...За завісою часу 988 рік. Прийнявши хрещення у храмі Святої Софії в Корсуні, князь Владимир привіз до Києва мощі святих, ікони, різне церковне начиння. Приїхали з ним і священики. Й уже наступного дня було велено і старим, і молодим хреститися. Не всі з радістю прийняли цей наказ князя.

Для багатьох зміна язичництва на християнство виявилася болючою. Але благодать, яку випромінювали корсунські образи, творила дива, зміцнювала людей у вірі.

Серед них була і Єрусалимська ікона, подарована Володимиру грецьким царем Левом VI Філософом, а також корсунська копія з неї, що свого часу за невідомих обставин потрапить на Полтавську землю і у 30-х роках ХVII століття буде знайдена на лісовій галявині козаком Горбанем. Називається ж Горбанівською за місцем її знайдення в селі Горбанівка від міста Полтави у 4-х верстах.

Написана на залізному листі, довжиною 61/2, в ширину  - 5 вершків. Передання гласить, що у  місцевості. Де тепер розташувалося село Горбанівка, колись покритій лісом і ще незаселеній, від прізвища якого і село отримало свою назву. Поблизу хати він мав пасіку. Одного разу став косити траву на лісовій галявині і раптом, зачепившись косою за залізо, зламав її. Нахилившись, побачив ікону Божої Матері. До того ж помітив. Що кінцем коси поранив лик під правим оком, із якого покотилася сльоза.  Слід засохлої сльози і нині видно на іконі. З почуттям глибокого благовоління він возніс подячну молитву до Небесної Цариці і, осінивши себе хресним знаменням, підняв  святу ікону й відніс її до своєї хати. Швидко рознеслась  вість  про знайдення ікони, і полинув потік православних до неї на молитву і поклоніння.

Про чудеса, явлені Матінкою Божою у Горбанів ці, починаючи з часів козацтва і донині розповідається у особливій книзі при Різдво-Богородничій церкві села Горбанівка.

У храмові свята: 13 липня - в день явлення чудотворної ікони і 21 вересня, коли відзначається Різдво Богородиці, сюди приїжджають прочани не тільки з Полтавщини.

Ніщо в нашому житті не є випадковим. Понад тисячоліття була написана Корсунська-Горбанівська ікона Богородиці. Волею Божою вона потрапила на Полтавську землю, щоб нині, у третьому тисячолітті ми були покликані молитися  перед нею за спасіння своєї землі - України.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация