Подушечки, ясічки, думочки – дивовижні предмети декору

435 0
Подушечки, ясічки, думочки – дивовижні предмети декору

Диванні подушки в Україні називають по-різному, залежно від регіону. Так, у Західній Україні їх часто називають ясічками або ясиками і деколи плутають із сортом квасолі. Адже ясік в Галичині – це крупна біла квасоля. Подушечками скоріш за все називають сучасні і не завжди рясно вишиті диванні атрибути з різних матеріалів. А от думочками їх називають на Сході України. Чому? Мабуть, аби краще думалося, коли кладеш на них голову для сну чи короткого відпочинку.

Подушечки найчастіше клали в ліжечко чи у візочок дитині, брали з собою в дорогу, а тепер – і в машину.

Подушечками прикрашають кімнати в етно-стилі. Популярні думочки і на Далекому Сході – там їх іноді може бути дуже багато – навіть кілька десятків штук на дивані.

Бувають подушечки різної форми та фактури. Щодо форми, то класичні – квадратні, переважно 40 х 40 см. Є круглі, подовгасті, у формі серця чи фігурок тварин. Щодо фактур і матеріалів – гачковані, зроблені із клаптиків (у стилі печворк), як аплікації, вишиті нитками і кольоровими стрічками, мереживом, іноді навіть бісером і лелітками.

Традиційно думочка має центровий взір, від якого у різні боки відходять орнаменти, наче у калейдоскопі.

Сучасні подушечки можуть бути більше асиметричні або еклектичні – тобто, створені з різних елементів і поєднувати кілька стилів.

Класична думочка була не тільки красивим виробом, а й важливим оберегом. Саме тому вона більше нагадувала хрест і мала приглушені кольори. Щодо сучасних ясічків, то у них переважає зображення улюблених мульт. героїв і часто відверті яскраві кольори. Та на колір і смак, як то кажуть, товариш не всяк.

Для чого подушечки сучасним людям? Авжеж, насамперед, для декору і лише небагатьом – для самовираження чи нового бачення, якою повинна бути диванна подушка і що на ній має бути зображено.

Цікаво знати

– В 5 столітті до нашої епохи подушка була у будь-якого заможного грека. Розміри подушки були різними. Їх заповнювали шерстю тварин, травичкою, пухом і пір’ям птахів.

– В арабських державах подушки користувалися найбільшою репутацією. Будинки султанів були декоровані розшитими оздобленими подушками з китицями, бахромою. Багато розшиті і увінчані подушки були символом достатку власника.

– У середньовіччі стали популярними спеціалізовані маленькі подушки під ноги, які оберігали ноги від морозу. У замках підлоги були кам’яні, опалення не мало можливості прогріти великі будівлі в холодний період.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация