Якого вітаміну вам не вистачає

331 0
Якого вітаміну вам не вистачає

Ви останнім часом почуваєтесь погано. Швидко втомлюєтесь, постійно хочеться спати, у вас паморочиться голова? Не поспішайте звинувачувати екологію або зимову депресію. Можливо, причина в нестачі всього-на-всього одного вітаміну. Перевірте, якого саме!

Вітамін А. Вам не вистачає цього вітаміну, якщо:

Шкіра стала сухою, з’явилися запалення;

Помітно знизився апетит;

Погіршується зір, особливо в темний час доби, з’явилася різь в очах.

Це означає, що у вашому ра­ціоні недостатньо жирів. Можли­во, ви зіткнулися з наслідками жорсткої дієти для схуднення, що виключає продукти, багаті на ві­тамін А й жири. Проблема в тому, що цей вітамін без допомоги жи­рів дуже погано засвоюється.

Експрес-допомога. Їжте омлет з овочами і твердим сиром. У ньому достатньо жирів, але не надто багато калорій. Особливо багато вітаміну А міститься в пе­чінці, вершковому маслі, яєчному жовтку, вершках, риб’ячому жирі.

Вітаміни групи В. В організмі недостатньо вітамінів цієї групи, якщо:

Відчуваєте слабість у ногах, погіршується пам’ять, часто ні­міють руки й ноги, калатає серце (В1 – тіамін);

Шкіра шорстка і нездорова, часто з’являються ячмінь, фурун­кули, герпес, а волосся втратило блиск і випадає (В2 – рибофла­він):

«Навалилися» депресія, слабкість, невралгія, часті засту­ди (В3 або PP – нікотинова кисло­та);

Сонливість, запаморочен­ня, загальмованість, сухість шкі­ри, випадання волосся (В6 – піри­доксин);

Кровоточивість ясен, за­палення шлунково-кишкового тракту; ви різко схудли; шкіра стала блідо-жовтуватою (В9 – фолієва кислота);

Виражена анемія (зниження рівня еритроцитів у крові); сла­бість, підвищена стомлюваність, головний біль на зміну погоди (В12 – ціанкобламін).

До дефіциту вітамінів групи В часто призводить нестача клітко­вини у продуктах, а в результаті – збої в роботі кишечнику. Вітамі­ни цієї групи засвоюються саме там, тому й будь-які проблеми з кишечником спричиняють дефі­цит цих вітамінів в організмі.

Експрес-допомога. У вашо­му раціоні мають бути продукти тваринного походження – яйця, серце, печінка, молоко. Ці віта­міни є в зеленому перці, моркві й капусті.

Вітамін D. Його недостатньо, якщо:

Часто втомлюються очі й погіршується зір;

З’являються тріщинки на емалі зубів;

Вас усе дратує;

Турбує м’язова слабкість;

Іноді болять суглоби.

Винуватий короткий світло­вий день. Ми одержуємо не­достатньо ультрафіолету, який активує вироблення вітаміну D у нашому організмі. Якщо у ва­шому організмі відчувається нестача вітаміну D, то погано засвоюється кальцій, тому кіст­ки стають крихкими, волосся й нігті – ламкими, зуби кришаться. Якщо немає можливості бути на сонці, ходіть у солярій, не за­буваючи при цьому про правила безпеки.

Експрес-допомога. Для того, щоб в організмі було до­статньо вітаміну D, намагайтеся з’їдати 2 рази на тиждень порцію лосося (100 г), скумбрії або іншої жирної риби.

Вітамін Е. Вам не вистачає цього вітаміну, якщо:

Турбують часті судоми ніг;

Часто нервуєте й постійно відчуваєте напругу;

Непокоїть різкий головний біль, який можна зняти спазмо­літиками;

Шкіра стала в’ялою;

З’явилися пігментні плями на руках і ногах;

Наростає м’язова слаб­кість;

Стали неуважними.

Вітамін Е допомагає у лікуван­ні нашкірних хвороб. Як антиок­сидант вітамін Е захищає клітини від ушкодження, сповільнюючи формування вільних радикалів. Отже, не дозволяє нам швидко старіти. Крім того, вітамін Е запо­бігає утворенню кров’яних згуст­ків і сприяє їх розсмоктуванню.

Експрес-допомога. Добова норма цього вітаміну міститься всього в 1 ст. ложці нерафінова­ної соняшникової олії.

Вітамін С. Настав час попо­внити запаси вітаміну С, якщо:

Знизилася опірність до ін­фекцій;

Відчуваєте підвищену чут­ливість до холоду;

Порушення сну набули сис­тематичного характеру;

З’явилися ділянки “гусячої шкіри»;

Вам складно зосередитися;

Навіть невеликі ранки гоять­ся довго;

Іноді кровоточать ясна;

Ви набрали ваги, хоч ваш раціон не змінився і їсте як за­звичай.

До виснаження запасів віта­міну С в організмі призводять усі наші шкідливі звички, включаючи перевантаження на роботі й не­досипання. Нікотин і алкоголь та­кож руйнують вітамін С.

Експрес-допомога. Два се­редні плоди ківі містять денну норму вітаміну С. Їжте більше цитрусових, якщо у вас немає на них алергії.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация