У 1941 році агресора чекали з Заходу, у 2022-му – зі Сходу. У Кременчуці триває формування батальйону територіальної оборони

728 0
У 1941 році агресора чекали з Заходу, у 2022-му – зі Сходу. У Кременчуці триває формування батальйону територіальної оборони

Найбільша увага сьогодні наших громадян – до подій на Сході, де навколо кордонів України відбувається концентрація величезної кількості російських військ.

Тож ми вже давно знаємо, що у нас йдуть бойові дії на сході з терористами, йде гібридна війна. Ми знаємо – спочатку буде, тобто давно вже йде війна нервів, а потім справа може легко дійти і до вже звичайної війні – кривавої, вбивчої й це буде велика європейська катастрофа.

Причина – це зазіхання на Україну, на наше життя, наші родини, наш європейський вибір і все це ми чуємо, читаємо.

І ось ми бачимо як нам з Англії та Америки везуть патрони та гранатомети, якими можна стріляти по танкам нападника з невеликих відстаней.

Натомість, вже на місцях дорослі чоловіки, ті які побували в АТО й знають, що таке війна, задають запитання – що робити й куди йти якщо все почнеться?

Й це сьогодні – зустріч жителів нашого міста, чоловіків переважно віком за 40, з представником Кременчуцького, 145-го батальйону територіальної оборони, який разом з іншими чотирма, увійде в бригаду територіальної оборони Полтавської області.

Тож заступник начальника батальйону Віктор Дудура, розповів кременчужанам наступне.

По перше, міський батальйон тероборони формується і в нього записують.

Щоб потрапити  в цей підрозділ слід пройти медичну комісію, а потім укласти контракт. В батальйон територіальної оборони приймають громадян України віком від 18 до 60 років, а контракт укладають в Полтаві.

Інше – резервісти, зокрема з 25-ї бригади теж можуть такий контракт укласти.

У підсумку – після повного сформування цього підрозділу, в батальйоні буде приблизно 600 військових, зі стрілецьким озброєнням та мінометною батареєю.

Термін контракту який укладається – 3 роки для солдатів і сержантів і 5 років – для офіцерів. Період військових зборів ( 30 днів)  – оплачується. Зайняття по суботам – ні.

Далі про те, для чого офіційно створюється територіальна оборона – для захисту об’єктів, для ліквідації наслідків  та контрдиверсійної боротьби.

Про що слід додати – ті, хто за станом здоров’я не потрапляє, будуть приймати участь в захисті України як добровольці.

Інше від Віктора Дудури – сьогодні новоствореному батальйону гроші не потрібні й в батальйоні їх не приймають.

Але квадрокоптери від спонсорів, тепловізори – це інша справа.

«Ми повинні бути готовими до гіршого, але сподіватися на краще. Тим, більше що загроза на кордонах існує. А загалом має бути тривожна валізка, в якій зібрані речі першої необхідності і повинно бути розуміння – куди йти, якщо виникне необхідність в евакуації», - така настанова від заступника командира батальйону.

Останнє – як повідомлялося раніше, приймальня батальйону знаходиться в приміщенні на вулиці Ціолковського, де раніше розташовувався диспансер.  

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация