Святої мучениці Тетяни

222 0
Святої мучениці Тетяни

Свята мучениця Тетяна народилася в Римі в II столітті в сім'ї багатого сановника, таємного християнина, який виховав дочку в благочесті і вірі. Досягнувши шлюбного віку, свята Тетяна не побажала вийти заміж, а вирішила присвятити себе цілком служінню Церкві Христовій. Вона була поставлена дияконисою в одному з римських храмів і всі свої сили віддавала виконанню церковних обов'язків.

Після вбивства імператора Антонія Геліогабала на престол зійшов шістнадцятирічний Олександр Севір (222-235), який шанував одночасно і Христа, і язичницьких богів. Народжений від матері християнки, він не був гонителем християн, але в перші роки його царювання влада зосередилася в руках жорстокого ненависника християн Ульпіана.

Свята Тетяна була схоплена і приведена в капище Аполлона, де її примушували принести жертву язичницькому ідолу. Вона відмовилася, і за її молитвами відбувся землетрус, ідол упав і розбився на частини, при цьому загинули деякі жерці. Біс, що мешкав в ідолі, з криком втік від того місця, так що всі бачили тінь, що пронеслася по повітрю.

Тоді святу Тетяну відвели на судилище і піддали тортурам. У мучеництві святої Тетяни Господь показав свою безмежну силу: за її молитвами руйнувалися статуї язичницьких богів, звірячі муки, яким піддавали святу, або не приносили їй шкоди, або за ніч сліди їх безслідно зникали, і самі мучителі страждали від ударів, що наносяться їм невидимою рукою. Зазнаючи жорстоких катувань, свята Тетяна молилася Господу про мучителів і просила Його подати їм пізнання істини.

Кати побачили святу, осяяну блискучим світлом, і чотирьох ангелів, що оточують її і відводять від неї удари, і почули голос з небес, звернений до мучениці (кондак 8). Після цього вісім мучителів прямо в катівні відкрито навернулися до Христа, перетворившись із катів у мучеників і прийнявши Святе Хрещення у власній крові. Голодний лев, випущений до святої Тетяни на арені цирку, не заподіяв їй ні найменшої шкоди (ікос 10).

Нечестиві судді, відмовляючись визнати силу Христа, приписали ці всі чудеса чародійству. Свята мучениця була обстрижена, оскільки мучителі вважали, що в її волоссі прихована якась чарівна сила, і кинута в капище язичницького бога Зевса. Два дні перебувала вона в затворі, втішена ангелами і невпинно молячись Христу Богу. На третій день жерці, які хотіли принести жертву Зевсу, увійшли в капище і побачили ідола, що розбився на частини, і мученицю, яка радіє Господу (кондак 12). Знамення сили й істини Господньої, явлені в мучеництві Святої Тетяни, привели багатьох до віри в Христа. Втомлені судді припинили життя святої мучениці Тетяни ударом меча, разом з нею стратили і її батька. Пам'ять її святкується 12 (25) січня.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация