Суші можуть бути небезпечними: як не помилитися з вибором

287 0
Суші можуть бути небезпечними: як не помилитися з вибором

Суші й роли — популярна страва південно-східної кухні, винайдена китайськими моряками. Для збереження свіжої риби її пересипали рисом. Сьогодні це популярний сегмент фаст-фуду і ресторанної кухні.

Основним компонентом і ролів, і суші є рис, але суші — це рисова основа, на яку кладуть начинку, а роли — це нарізаний рулет, що складається з декількох компонентів (рис, морепродукти, огірок і т. д.)

Роли й суші, завдяки безлічі компонентів, що входять у них, багаті мікроелементами і вітамінами. Основними серед них є кальцій, магній, калій, фосфор, йод, вітаміни групи А, В, К,С і ряд інших.

Калорійність суші й ролів залежить від їх складу. Наприклад, у 100 грамах ролу «Каліфорнія» міститься всього 100 ккал. Інші варіанти ролів можуть бути більш калорійними — від 100 до 400 ккал.

При порушенні технології приготування суші і ролів і використанні неякісних або зіпсованих продуктів виникає ризик отруєння і гельмінтозів. Крім того, висока концентрація солі в складі соєвого соусу і солоних рибопродуктів можуть сприяти розвитку гіпертонії і захворюванню нирок та суглобів. Висока концентрація йоду може викликати збій у роботі щитоподібної залози і зміни рівня гормонального фону. Риба і морепродукти мають властивість накопичувати в собі токсини, які містяться в місці їх проживання. При вживанні великої кількості морепродуктів можуть проявлятися такі симптоми, як головний біль, слабкість, нудота.

Споживання суші необхідно обмежити за наявності таких захворювань як цукровий діабет, гастрит, холецистит, панкреатит і патології органів шлунково-кишкового тракту, гострих інфекційних захворювань.

Роли і суші, куплені в магазині або приготовлені самостійно, повинні зберігатися в домашньому холодильнику не більше однієї доби, нерозкриту упаковку продуктів з магазину необхідно використовувати протягом зазначеного на етикетці терміну придатності.

При купівлі готових суші і ролів у магазині зверніть увагу на умови зберігання — вони повинні відповідати умовам зберігання, зазначеним виробником на етикетці, терміни придатності, стан упаковки — вона повинна бути герметична, не роздута, без слідів потьоків.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация