Не тільки кондитерська поза пільгами. Що буде з "Лукасом", "Кременчукм'ясом" та іншими виробниками продуктів харчування у Кременчуці?

4 869 0
Не тільки кондитерська поза пільгами. Що буде з "Лукасом", "Кременчукм'ясом" та іншими виробниками продуктів харчування у Кременчуці?

Щонайменше три кременчуцьких підприємства, на яких виготовляють продукти харчування не потрапили в «Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), що мають істотну соціальну значимість:»

Й це останні урядові повідомлення щодо допомоги  виробникам продуктів харчування, продукція яких через зріст вартості газу зростає в ціні до нереальних показників.

За тим, що прийнято в урядовій постанові, окремим виробникам продуктів харчування, Кабінетом Міністрів України 30 грудня ухвалено  рішення, яке дає можливість суттєво знизити ціну на газ для виробників соціально важливих продуктів. 

«Зокрема, виробники соціально важливих продуктів зможуть купувати газ українського видобутку (окрім природного газу, що буде постачатися підприємствами групи «Нафтогаз» для потреб населення, ТКЕ, бюджетних, комунальних установ) за ціною, в якій максимальна націнка становитиме 25%», - таке повідомлення уряду до якого Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило свій перелік підприємств, які отримуватимуть газ за пільгової ціною й зможуть вести свою діяльність і далі.

Й в цьому переліку таких підприємств майже 7 тисяч  й вони розбиті по групам – «розведення свійської птиці», це перша.

Далі – «виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання». Ще дві групи це – «перероблення молока, виробництво масла та сиру» й «виробництво олії та тваринних жирів».

Тож вже відомо, що в списку цьому є виробники хліба з нашого міста, виробники олії та переробки молока.

Однак вже точно зрозуміло, що ось в цьому пільговому переліку молокозавод «Рошен», що у Вінниці є, але кондитерської фабрики «Рошен» що у Кременчуці -  немає.

Також в цьому списку отримувачів природного газу за пільговою ціною немає ні Кременчуцького, ні Глобинського м’ясокомбінатів.  

І взагалі в цьому переліку немає інших кременчуцьких виробників – того ж «Лукаса» де виготовляють тістечка тривалого  зберігання, а пільги розповсюджуються на виробників тих же круасанів, але якщо вони – нетривалого зберігання.

Далі тільки одне – «Програма плюс» в цій справі може небагато – передивитися перелік підприємств, які отримують пільги і зробити два висновки.

Перший – не всі виробники продуктів харчування нашого міста є в цьому списку підприємств, яким дадуть можливість працювати.

Але тут вже повинні бити в усі дзвони не ЗМІ, а в першу чергу мер Кременчука Малецький і не тільки бити, але боротися за кожне підприємство, яке не потрапило в цей перелік Мінагрополітики. От тільки чи буде він це робити?

Останні – цей список був би цікавим і для фахівців СБУ, зокрема в частині надання пільг на оплаті за газ підприємствам, адреси яких – на окупованій російськими військами території. Але то вже – таке у нас Мінагро.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация