Тепер перша доза – Коронавак, а друга – можна і Пфайзер. Змінено схему використання вакцин від коронавірусу для основного курсу

338 0
Тепер перша доза – Коронавак, а друга – можна і Пфайзер. Змінено схему використання вакцин від коронавірусу для основного курсу

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють про зміни у вакцинації громадян від коронавірусу. Й мова про те, що раніше всі вакцинувалися тільки одним препаратом двічі, то тепер прийнято таке.   

Згідно зі зміненими схемами, вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca.

Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23.12.2021 були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я України 31 грудня 2021 року.

Тепер щеплення вакцинами від коронавірусу може бути таким.

Перша доза інактивованої вакцини (CoronaVac/Sinovac) + друга векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna).

Перша доза векторної вакцини (AstraZeneca) + друга мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna).

Перша доза мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna) + друга доза векторної вакцини (AstraZeneca).

Інтервал між введеннями для всіх схем – 28 днів. Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

Також НТГЕІ рекомендує жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід віддавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация