Кременчук медичний. Хворим життя спростили, але місцевим лікарям руки зв’язали. Це - наші медичні гарантії?

639 0
Кременчук медичний. Хворим життя спростили, але місцевим лікарям руки зв’язали. Це - наші медичні гарантії?

У Кременчуці, в його медичному житті, стався великий прецедент. І мова не про зарплату медиків чи чергові скандали з подальшими проблемами для жителів, ініційовані нашим міським головою Малецьким. Тут у нас усе сумно, як і раніше.

Натомість мова про практику медичних гарантій і безкоштовного лікування та діагностики, яка насправді такою не є.

Це останній випадок з нашого медичного життя відділення неврології Першої міської лікарні. Сюди, в лікарняні палати – справжні малогабаритні хрущовки, де й одному місця мало, а лежать по четверо, везуть швидкою хворих з підозрою на інсульт з усього міста й не тільки нашого.

Й з того, що є сьогодні й про що ми знаємо, – доправляти хворого в неврологію потрібно дуже швидко – максимум за дві години.

Й це випадок з кременчужанином Дмитром, якому викликали «швидку» і який опинився з підозрою на інсульт у Першій міській лікарні.

Далі за медичним протоколом лікар у таких випадках направляє хворого на комп’ютерну томографію, аби встановити точний діагноз.

За умовами медгарантій для неврологічних відділень комп’ютерна томографія робиться хворому безкоштовно.

У випадку ж із кременчужанином, який опинився на лікарняному ліжку, КТ не показала інсульту (крововилив) і це позитивно.

Однак уже у відділенні чоловіку, бо початковий діагноз не підтвердився, інсульту не побачили, запропонували заплатити за комп’ютерну томографію.

І далі можна зрозуміти відчуття лікаря, який просить хворого, аби він заплатив за своє КТ, інакше це доведеться робити самому невропатологу зі своєї зарплати. І зрозумілі відчуття хворого, в якого проблеми із серцем не розпізнали.

Далі просто запитання – що робити в такому випадку лікарям – призначати хворим менше поглиблених досліджень, аби потім не довелося самому платити, чи все-таки – ризикувати і робити все для встановлення діагнозу.

«Програма плюс» переадресовує це питання одному з найбільш байдужих наших медичних чиновників – керівникові міської медицини Максиму Середі. Й запитання наше таке: а чому немає спеціального фінансового фонду, аби ним покривати такі ситуації, а не вганяти в ступор лікарів та їх пацієнтів?

Бо далі друге питання вже до мера Малецького – ось із державного бюджету й не за такі вже великі кошти Кременчук отримав установку комп’ютерної томографії для лікарні «Кременчуцька». Але у Кременчуці, крім цих закладів, ще є перинатальний центр (пологовий будинок). Є також Перша міська лікарня і є лікарня «Правобережна» і як бути хворим із цих закладів?


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация