Останні новини України

437 0
Останні новини України

В Україні з грудня 2022 року зросте мінімальний і максимальний розмір єдиного соцвнеску з зарплат, а єдиний податок збільшиться з 1 січня 2022 року

Про це йдеться в ст. 7 закон про державний бюджет.

Пов'язано це зі зростанням мінімальної зарплати, яка з 1 грудня складе 6500 гривень на місяць.

Зокрема, мінімальний розмір ЄСВ вже з 1 грудня становитиме 1430 грн (6500 х 22%). Відповідно зміниться і максимальна сума страхового внеску і складе з наступного місяця 21 450 гривень. Тобто, максимальна величина бази нарахування ЄСВ буде 97 500 гривень-15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно держбюджет на 2022 рік, підприємці першої групи з 1 січня 2022 року сплачуватимуть єдиний податок у розмірі 248 гривень на місяць. Для підприємців другої групи Єдиний податок сягне 1300 гривень на місяць, а для підприємців третьої групи ставка єдиного податку дорівнюватиме 5% від доходу або 3% від доходу +ПДВ.

Крім того, з 1 січня 2022 року всі фізособи-підприємці, крім тих, хто перебуває на першій групі єдиного податку (немає найнятих співробітників і до 1 млн грн виручки), повинні будуть встановити реєстратори розрахункових операцій.

Прострочив розмитнення - віддай авто державі: українці різко почали відмовлятися від євроблях

В Україні 11 листопада закінчився термін пільгового розмитнення автотранспортних засобів на іноземних номерах (евробляхи), які були ввезені з-за кордону. Відтепер, щоб не нарватися на штраф від 8 500 до 170 000 гривень, українці, які не встигли зареєструвати свої автомобілі, відмовляються від них на користь держави.

Як повідомляє АвтоЕвроСила, у п'ятницю, 26 листопада, перший українець віддав свій вантажний автомобіль на іноземних номерах, щоб уникнути штрафних санкцій. Транспортний засіб передано на благодійність, в одну з військових частин з метою перевезення курсантів.

Розмитнення автомобіля в Україні та штрафи

Мінімальний штраф за автомобіль, який не було розмитнено, становить 8 500 гривень. Якщо терміни транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на європейських номерах значно перевищені, сума може зрости й зовсім до 170 тисяч гривень, а сам транспортний засіб можуть конфіскувати. За подібних ситуацій юристи радять або подавати заяву про викрадення автомобіля, або відмовлятися від нього на користь держави.

Відомо, з 15 червня по 22 листопада відповідно до законів № 1402-IX Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування яких транспортні засоби та № 1403-IX Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України, тривало пільгове розмитнення автомобілів.

Пригнані з Європи автомобілі, старше 5 років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковувалися за пільговою ставкою податку на додану вартість, а також акцизного податку.

Китайська компанія Skyrizon та інші інвестори з КНР заявили, що через суд Гааги планують стягнути з України щонайменше $4,5 млрд за збитки, яких зазнали через українського виробника авіадвигунів «Мотор Січ»

Про це заявили в Skyrizon, пише Global Times.

«Відповідно до «Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій», що набула чинності 31 жовтня 1992 року, китайські інвестори вимагали визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад $4,5 млрд», – написали китайські інвестори.

Інвестори з КНР «не виключають можливості продовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків». Вони направили позов до арбітражного суду в Гаазі.

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу.

Як відомо, президент Зеленський увів у дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів «Мотор Січі».

Купівля китайськими інвесторами контрольного пакета акцій АТ «Мотор Січ» викликала занепокоєння в США через нарощування військової потужності Пекіна.

В лютому МЗС отримало від Китаю ноту у зв'язку із запровадженням Україною санкцій проти китайських акціонерів компанії «Мотор Січ».

Що буде з недобудовами: в Україні проведуть інвентаризацію проблемних ЖК

Мінрегіон розробив проєкт постанови щодо проведення інвентаризації об'єктів незавершеного житлового будівництва.

Про це розповіла заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, повідомили у пресслужбі відомства.

"Формування переліку об'єктів незавершеного житлового будівництва – крок на шляху до вирішення хворобливого питання довгобудів. Ця проблема вимагає чіткого розуміння поточної ситуації, інвентаризації таких об'єктів та перевірки їх техніко-економічного стану. Йдеться про повну картину у розрізі всіх областей України", - зазначила чиновниця.

Згідно з документом, усі облдержадміністрації та мерії зобов'язуються створити списки неприйнятих в експлуатацію житлових комплексів та сформувати стосовно кожного з таких об'єктів інвентаризаційну справу. За законодавством визначено відповідальність органів місцевого самоврядування щодо організації держконтролю за дотриманням договірних зобов'язань забудовниками, діяльність яких пов'язана із залученням коштів фізичних осіб на будівництво багатоквартирних житлових будинків.

У Києві вчергове заборонили роботу громадського транспорту без опалення

Механізм контролю за виконанням положень розпорядження КМДА в документі відсутній, як не було такого механізму і в договорі з перевізниками, який також зобов'язував підтримувати температурний режим в салонах.

У Києві вчергове заборонили роботу громадського транспорту без опалення у міжепідемічний період 2021/2022 років. Відповідне розпорядження, яке в частині опалення фактично дублює раніше представлений столичною владою договір "Про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування", підписав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Згідно з документом, Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради зобов'язаний забезпечити недопущення виходу громадського транспорту на маршрути з несправною опалювальною системою.

Також, після закінчення робочої зміни в столичному пасажирському транспорті має бути організоване вологе прибирання пасажирського транспорту.

Механізм контролю за виконанням даних положень розпорядження в документі відсутній.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация