Депутати Кременчуцької міськради розбиралися з провальним проектом кредитної тепломодернізації. Винного не знайшли

295 0
Депутати Кременчуцької міськради розбиралися з провальним проектом кредитної тепломодернізації. Винного не знайшли

 Що заявляє головний тепломодернізатор мерії пан Качан?

 Кременчук отримав від Європейського банку 10,4 мільйона євро кредит. 30 відсотків цієї суми отримав підрядник.

Після чого , а мова про літо 2021 року у Кременчуці почалася тепломодернізація закладів освіти, медицини - бюджетних установ.

Тепер вже через сім місяців все зупинилося, в місті відбулися мітинги батьків, а мер Кременчука Малецький спочатку поміняв субпідрядників одних на інших....

Це сесія Кременчуцької міськради сьогодні і спроба депутатів розібратися в тому , що сталося і чому всі плани з тепломодернізацію провалені й дитячі садки сьогодні не працюють.

Отже інформація від керівника комунального підприємства «Кременчуцька енергосервісна компанія», прізвище якого Качан – така.

«З 1.06 виконуються роботи в дошкільній освіті – 14 дошкільних закладів, де міняли вікна і ще в 7-и робили утеплення та встановили індивідуальні теплові пункти у школах.

Сьогодні в бюджетних закладах  замінили менше половини вікон на пластикові.

Відставання існує на 17 дитячих садках, 5 школах та лікарні «Кременчуцька». Ще слід поставити також 47 індивідуальних теплових пунктів.

Також взагалі не виконувалися робота по заміні опалення, вентиляції з рекуперації тепла.

Ще від керівника –комунальника, який в принципі відповідає за втілення в життя кредитної програми -  про те, що ось були пошуки нового субпідрядника і про те, що акти вже виконаних робіт не підписано і кредитні кошти місто поки що не отримує. «Підряднику виставили штрафні санкції й вже було  два графіка виконання робіт», - останнє, вже після фрази пана Качана, що роботи по окремим закладам роботи будуть продовжено навесні, у депутатів тимчасово пропала мова.

Висновок цього комунальника – в місті відставання від графіку.

Підрядник не міг залучити необхідну кількість працівників – так заявив представник мерії, який сам і укладав договір з тими, хто не зміг. 

Підрядник пропонує меру підписати нові ціни 

Натомість керівників субпідрядників Іван на прізвище Вагнер, він не керівник фірми-підрядника, яка виграла тендер, але виконавець роботи розповів, що замовником, тобто нашою мерією  не погоджено ні ціни, ні обсяги роботи.

А от чому таке погодження не дав наш міськвиконком – не оголошується. До того ж сам виконавець роботи вже вклав в утеплення дитячих садків мільйон євро, але будівельникам не погоджують документи.

Пояснення мера Малецького – ці питання поки що не погоджені з банком, відповідно робота не проводиться, і ніякої економії немає. Твердження пана Малецького – є кредит в 10 мільйонів євро й більше у міста коштів немає.

 В УКБ пояснили:  чому міськвиконком не платять кошти

 В управлінні капітального будівництва мерії, пояснення такі – ми акти виконаних робіт візуємо, але юридичних підстав для підпису актів за виконані роботи – немає, бо немає календарного графіку робіт.

Тому говорити про відставання ремонту дошкільних закладів як таке – не можна, пояснює представник управління капітального будівництва Микола Воловик.

З того що набалакав цей чиновник – замовником будівництва мало б бути саме управління капітального будівництва, а всі причину зриву – у підрядниках, тобто не в чиновниках мерії.

Інше про що говорили:  події у Кременчуці, де сьогодні відбувається бардак з цим кредитним контрактом – річ звичайна, як для України й слід розуміти – що це звичайна справа безладу для кременчуцьких чиновників. 

Натомість твердження депутата міськради Плескуна – все почалося з того, що кредитну угоду вдалося вибити з міськвиконкому великими зусиллями і про те, що графік виконання робіт – грубо порушений, бо велика частина роботи вже повинна була б давно закінчена.

А ще – мова про порушення технології, бо в цій справі все поставлено з ніг на голову – в тих же дитячих садках спочатку міняють вікна, далі роблять утеплення, потім знову заходять в дитячі групи, знову руйнують стіни і роблять вентиляцію та заміну опалення.

Інше про що розповіли – як директор комунальної компанії КМЕК на прізвище Качан втікав від перевіряльників-депутатів.

І про підсумок – такий оприлюднював мер Малецький, який заявив, що роботи в дошкільних закладах на зиму будуть припинені.

Натомість договір з підрядником розривати не будуть, бо тендер було проведено двічі. Ще від пана Малецького – тепер на виконавця роботи, якому не підписують акти проведених робіт, будуть тиснути через суд й звісно вестимуть переговори.

За тим, що оприлюднено – причина зриву термінів ремонту така. Перша – це звісно наші чиновники міськвиконкому. Друге – це сам тендер. Його проводили давно і двічі і ціни з того часу підвищилися і тепер грошей для повного завершення тепломодернізації – не вистачає. 

Останнє - це заклик депутата Кременчуцької міськради Олександра Роженка з пропозицією розірвати контракт , бо далі тут вже нічого не буде - бо генерального підрядника, який би мав організувати роботу в цьому контракті не існує. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация