Уряд затвердив постанову про утримання учнів у пансіоні. Що буде з міським військовим ліцеєм?

732 0
Уряд затвердив постанову про утримання учнів у пансіоні. Що буде з міським військовим ліцеєм?

Кабінет Міністрів України оприлюднив сьогодні постанову, яка безпосередньо стосується нашого міста й має назву «Порядок проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти». Дата прийняття документа - 3 листопада 2021 року.

Закладів освіти у Кременчуці, які під цю постанову підпадають, – три. Це ліцей педагогічного коледжу, ліцей з посиленою військовою і фізичною підготовкою та інтернат імені Піддубного.

Обсяг постанови – 15 сторінок з додатками, з яких можна зрозуміти, чому той же Кременчуцький військовий ліцей з посиленою фізичною підготовкою не підпадає вимогам цього документа, а інтернат імені Піддубного – підпадає.

І ми ще станемо свідками, як Кременчуцький військовий ліцей стане Градизьким, тим більше, що мер Малецький забув про свою обіцянку перевести цей заклад в інше приміщення,  але поки що – про прийняте рішення.

Фахівці і батьки дітей його вивчатимуть, а нині – те, що впадає в око.

Отже за тим, що викладено в «Порядку», - перебування дитини на пансіоні в закладі освіти допускається, якщо час, який потрібен учневі дістатися додому після навчання, є більшим за годину.

На повному утриманні в пансіоні перебувають тільки діти-сироти і прирівняні до них категорії.

Решта – таке.

«Пансіон розміщується в окремій будівлі або відокремлених приміщеннях будівлі закладу освіти. Облаштування, обладнання будівель та приміщень пансіону та його прибудинкова територія повинні відповідати санітарним, протипожежним правилам та державним будівельним нормам, визначеним законодавством», - це пункт постанови, який прямо стосується Кременчуцького військового ліцею з посиленою фізичною підготовкою. Наступний пункт, до речі, теж.

«Будівля та приміщення пансіону та його прибудинкова територія повинні бути доступні для учнів з особливими освітніми потребами та облаштовані з дотриманням принципу універсального дизайну. У разі неможливості такого облаштування забезпечується їх розумне пристосування для зазначеної категорії учнів».

Учні зі встановленою інвалідністю можуть проживати в пансіоні у вихідні та святкові дні (крім канікул) за індивідуальним графіком та на підставі письмової заяви (в довільній формі) одного з батьків або іншого законного представника учня. Інші учні можуть проживати в пансіоні у вихідні та святкові дні (крім канікул) за індивідуальним графіком, але не більш ніж чотири вихідні та один святковий день на місяць, на підставі письмової заяви (у довільній формі) одного з батьків або іншого законного представника учня.

Учні закладів спеціалізованої освіти військового профілю (військово-морських, військово-спортивних ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою) поселяються до пансіону за умови досягнення ними 13 і більше років та незалежно від місця їх проживання. Такі учні проживають та утримуються в пансіоні у вихідні та святкові дні, під час канікул без обмежень, встановлених пунктом 8 цього Порядку, згідно з установчими документами закладу освіти.

Учні закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю зі специфічними умовами навчання (спортивних ліцеїв), які зараховані на навчання до закладу освіти за результатами конкурсного відбору, поселяються до пансіону незалежно від місця їх проживання.

Організація проживання учнів у пансіоні під час встановленого Кабінетом Міністрів України карантину здійснюється з урахуванням обмежувальних протиепідемічних заходів.

Учні, які проживають у пансіоні (крім учнів, зазначених у пункті 11 цього Порядку – діти–сироти і прирівняні до них), одягом, взуттям та засобами особистої гігієни не забезпечуються.

«Для осіб різної статі повинно бути забезпечене проживання на окремих поверхах або в ізольованих одна від одної частинах одного поверху будівлі, а також окремі душові кімнати та туалети з відокремленими кабінами, що повинні відповідати вимогам державних будівельних норм, у тому числі щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, нормам Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» - цього в Кременчуцькому військовому ліцеї точно немає. І далі:

«Утримання учнів у пансіоні здійснюється за рахунок коштів засновника відповідного закладу освіти та інших джерел, не заборонених законодавством. Оплата за утримання учнів у пансіоні здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 р. № 1243 “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 35, ст. 1650).

Для утримання та розвитку матеріально-технічної бази пансіону, забезпечення проживання та утримання учнів у пансіоні заклад освіти може залучати додаткові джерела фінансування, не заборонені законодавством.

Учням, які проживають у пансіоні, їхнім батькам або іншим законним представникам можуть надаватися платні освітні та інші послуги».

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация