У Кременчуці сьогодні вшановували пам'ять жертв Холокосту. 80 років минуло

291 0
У Кременчуці сьогодні вшановували  пам'ять жертв Холокосту. 80 років минуло

У Кременчуці сьогодні вшановували пам'ять жертв Холокосту – представників єврейського населення міста, яких 80 років тому в ці дні було розстріляно на Піщаній горі.

На захід до пам’ятного знака, що на вулиці Київській, прийшли сьогодні представники музею, бібліотек, журналісти, представники благодійного фонду зі столиці, які займаються оновленням експозицій музею жертв Холокосту, й делегація ВПУ №7.

Й слід сказати, що 80 років тому, 28 жовтня 1941-го, сталася жахлива кременчуцька подія – нацистські загарбники розстріляли 3000 представників єврейської громади міста – жінок, дітей, старих людей.

А всього тоді було розстріляно 8 тисяч євреїв, з яких нам відомі лише 800 прізвищ.

Звідси і слова промовців – це більше не може повторитися й це не можна забути.

Інше - про те, що вже не так гірко, – це другий пам’ятний знак, встановлений за ініціативи наших жителів, які живуть у Німеччині та Ізраїлі. Сюди теж прийшли небайдужі жителі міста, аби віддати свої шану праведникам Кременчука – нашим жителям, які в роки війни рятували представників єврейського населення.

Останнє – про те, що вразило. І неприємне тут - відсутність на заході представників міськвиконкому. Втім це вже давно не дивує, в мерії сьогодні діють інші й не завжди людські правила.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация