Останні новини України

375 0
Останні новини України

Як українців дурять у супермаркетах: брехливі знижки, обман на касі і не тільки

Кожен стикався з тим, що його обманювали в супермаркеті - українці нерідко повідомляють про купівлю простроченого товару, недовіру, подвійні цінники.

Список хитрощів, до яких вдаються супермаркети України, розкрив "Обозреватель".

Різна ціна на вагах у залі й на касі. При самостійному зважуванні товару в залі ви можете побачити одну ціну, а на касі за фактом вона виявиться зовсім іншою. Крім цього, продукти, які зважуються, можуть "переоцінюватися" прямо на касі.

Також у чеку можуть "випадково" з'являтися додаткові товари. Неуважний покупець може оплатити товари, які він навіть не побачить.

Обман на касі. У супермаркетах від 1 до 5 копійок просто не видається зі здачею, ці гроші залишаються магазину. Однак є й інша схема, коли вмілий касир примудряється не додати аж до гривні.

Обман на брехливих знижках. Знижка повинна бути тільки на товар, термін придатності якого закінчується, а не на прострочений. Нерідко супермаркети це роблять. А в деяких спеціально завищують ціни на товари, після чого оголошують про "щедрі" знижки.

Як покупців обманюють на вазі товару. У супермаркетах можуть "підкручувати" ваги, через що покупець навіть не зрозуміє, що він переплачує. Крім цього, деякі торгові мережі не враховують вагу тари і змушують українців платити не тільки за сам товар, а ще й за його упаковку.

Тому покупцям варто бути уважними. Важливо завжди дивитися на дату виготовлення товарів, порівнювати ціни, перевіряти чеки і не довіряти кричущим про знижки цінникам.

Потрібно терміново посилити захист дітей: в Україні закликають до вакцинації від поліомієліту

Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат - уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу в 17-місячної дитини.

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на пресслужбу МОЗ.

На засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (комісії ТЕБ та НС) прийняли рішення доручити керівникам ОДА терміново забезпечити заходи з імунізації від поліомієліту невакцинованих дітей віком до 5 років включно.

Крім того, по всій країні буде посилений епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу.

"Ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування. Адже найбільш вразливі до поліомієліту - саме діти до 5 років", - заявив Кузін.

Ситуація з вакцинацією

Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліомієліту дітей до року становить лише 57,9 %.

Найкраща ситуація в таких регіонах:

м. Київ (81,2 %),

Кіровоградській області (72,5 %),

Сумській області (69,7 %).

Найгірша ситуація:

Закарпатській області (49,7 %),

Івано-Франківській області (47,7 %),

Херсонській області (47,6 %).

Для формування колективного імунітету від хвороби рівень вакцинації має сягати 95%, повідомили в МОЗ. Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 61,4% 14-річних дітей.

Перерахунок пенсій: хто отримає добавку до кінця 2021 року

Надбавки до пенсій за вислугу років до кінця 2021 року отримають більшість працівників бюджетної сфери. Це стосується медиків, державних службовців, педагогічних працівників та інших, які мають достатній страховий стаж.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на роз'яснення ПФУ у виданні Пенсійний кур'єр.

Для розрахунку розміру надбавки застосовується формула: середній оклад х % надбавки за вислугу років = сума надбавки.

У ПФУ зазначили, що пенсіонери бюджетної сфери, які продовжують працювати після досягнення пенсійного віку, не можуть розраховувати на підвищення пенсії за вислугу років. Відповідно до ст.7 закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсії за вислугу років призначаються після виходу з роботи, що дає право на цю пенсію.

"Тому, якщо людині призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 55 зазначеного закону і надалі вона працевлаштувалася - чи то за основним місцем роботи, чи то за сумісництвом, на посаду, яка дає право на пенсію за вислугу років, вона не матиме права на продовження виплати пенсії за вислугу років", - ідеться в роз'ясненні.

У ПФУ уточнили, що про всі обставини, які можуть вплинути на зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати, пенсіонери зобов'язані повідомляти органи Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що пенсіонери, які продовжують працювати, можуть через два роки після призначення пенсії (або попереднього перерахунку) звернутися до Пенсійного фонду для перерахунку пенсії.

У наступному році в Україні заплановано 12 етапів підвищення пенсій

У 2022 році в Україні заплановано 12 етапів підвищення пенсій - для різних категорій. На початку року середня пенсія становитиме 4000 гривень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю міністра соціальної політики Марини Лазебної виданню The Page.

За її словами, в січні буде зроблено перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати.

Жінкам, які народилися 1962 року, наступного року почнуть нараховуватись пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку. "Ми помітили, що їхні пенсії могли виявитися меншими за ті, що нараховувалися торік. Тому запровадили підвищуючий коефіцієнт 9%", - скзала вона.

Лазебна повідомила, що далі буде індексація пенсій з 1 березня, а в жовтні є плани вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію. Людина старша за 70 років, яка має стаж 35 років (чоловік) або 30 (жінка), не отримуватиме менше 3 000 грн.

"Ми розраховуємо, що на 1 січня 2022 року середній розмір пенсій в Україні буде 4 000 грн", - сказала вона.

Канікули можуть перенести через коронавірус

Днями закінчуються традиційні осінні канікули, які в деяких областях почалися достроково через різкий стрибок захворюваності на коронавірус.

Тому сьогодні в школярів та їхніх батьків усе частіше виникають питання: коли закінчиться перший семестр і скільки буде днів відпочинку, пише Багет.net.

Згідно з офіційними даними, зимові канікули повинні початися 25 грудня 2021 року, а закінчаться 9 січня 2022 року.

Традиційно це найдовші канікули (не враховуючи літніх) у навчальному році.

Але пандемія коронавірусу внесла свої корективи. Так через складну епідеміологічну ситуацію в Україні в Міністерстві освіти і науки вже зараз розглядаються різні варіанти перенесення канікул і коригування навчального часу.

Як зазначив міністр освіти Сергій Шкарлет, у відомстві шукають максимально зручний варіант розв'язання цієї проблеми, щоб освітній процес не зупинився і діти не залишилися без якісної освіти.

Слід зазначити, що українські школи можуть самостійно вирішувати, коли починати канікули, а коли їх закінчувати.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация