Останні новини України

317 0
Останні новини України

За підсумками трьох кварталів 2021 року середньоденний розмір допомоги від Фонду соціального страхування за лікарняними листами зріс порівняно з тим же періодом 2020

Як відзначили на сайті Фонду, за підсумками трьох кварталів 2021 року розмір допомоги збільшився на 13,7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року і в середньому по країні склав 370,48 гривень.

Запровадили також допомогу з тимчасової втрати працездатності з метою компенсації застрахованим особам їх заробітку, втраченого за час лікування, догляду за хворими дітьми або самоізоляції від COVID-19.

Розмір такої допомоги залежить від середнього доходу працівника і тривалості його страхового стажу: від 50% середньої зарплати (стаж до 3 років) і до 100% (стаж – більше 8 років), а в разі самоізоляції – 50% доходу незалежно від тривалості стажу (однак у розмірі 100% доходу для медичних працівників).

Один з найменших розмірів середньоденної допомоги за лікарняними у Волинській (306,4 грн), Житомирській (306,6 грн), Сумській (308,5 грн) та Тернопільській (312,8 грн) областях.

Один з найвищих - у Миколаївській (404,8 грн), Запорізькій (401,3 грн) і Донецькій (398,4 грн) областях.

У наступному році деяких пенсіонерів чекають надбавки до виплат, при цьому також враховується стаж українця, і сам розмір пенсій повинен бути не менше певного розміру

У Кабміні 15 вересня прийняли постанову «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році і надалі». У документі визначили, кому очікувати надбавки.

Так, із 1 жовтня наступного року українцям у віці від 70 до 75 років встановили надбавку в розмірі 300 гривень, однак це не торкнеться тих, хто отримує понад 10340,35 грн, пише На Пенсії. А починаючи з 2023 року, зазначена надбавка буде індексуватися.

Крім того, у пенсіонерів віком понад 70 років, зі стажем 30 років у жінок і 35 років у чоловіків, загальний розмір пенсії з жовтня 2022-го буде не менше 3000 грн.

Якщо ж стаж буде менше, то доплата до виплат встановлюється в розмірі, пропорційному наявному стажу, виходячи із зазначеного вище розміру (3000 гривень), тобто, наприклад, при 29 років стажу в жінки її пенсія буде не менше 2900 грн.

У той же час розмір пенсій українців у віці від 70 до 80 років не повинен бути нижче 2500 грн.

Також із 1 грудня 2022 року людям у віці менше 70 років, при стажі від 35 років у чоловіків і від 30 - в жінок, загальний розмір пенсії не буде нижче 2500 гривень, однак це стосується тільки непрацюючих пенсіонерів. Якщо стаж в українців віком до 70 років становить менше 35 років у чоловіків і не менше 30 років у жінок, то доплата до пенсії встановиться в розмірі, пропорційному наявному стажу, виходячи із зазначеного вище розміру (2500 гривень).

Субсидії в "червоних" зонах нараховуватимуть по-новому

В Україні на 50% збільшать розмір субсидій у регіонах, які віднесли до «червоної» зони, на час дії карантину нормативи споживання комунальних послуг збільшують наполовину.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Стандартні нормативи встановлені в такому обсязі:

два кубометри води на людину;

3,6 кубометра води, якщо немає гарячого водопостачання;

1,6 кубометра гарячої води;

3,3 кубометра газу на людину;

5,4 кубометра газу на людину, якщо блакитним паливом підігрівають воду;

70 кВт * год електроенергії на сім'ю + 30 кВт*год на кожну людину.

На період дії "червоної" зони розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення.

Таким чином, у жовтні для домогосподарств у регіонах з «червоним» рівнем карантинних обмежень розрахунок субсидії на зазначені послуги буде здійснено на збільшені соціальні нормативи.

Наприклад, пенсіонер, який отримує 3723 грн пенсії і живе у квартирі площею 40 квадратних метрів, може заплатити за комуналку близько 453 грн, решту покриє субсидія. Зараз це 1035,8 грн, а після збільшення норми допомога повинна скласти 1779,9 грн.

Магнітні бурі в листопаді

Під час магнітних бур у всіх може погіршуватися якість сну або знижуватися продуктивність – тому фіксувати в календарі дати сонячної активності важливо кожному.

Вплив магнітних бур можна буде відчути всім уже на другому тижні листопада, ще кілька геомагнітних спалахів відбудеться в середині місяця. Politeka.net розповість, як від неї вберегтися.

Невеликий сплеск сонячної активності буде 2 листопада. Вже 6 листопада очікується перша магнітна буря, на яку припадає її пік, а 7 і 8 листопада вона піде на спад.

Найбільш сильна, затяжна і відчутна магнітна буря припадає на середину місяця – вона триватиме 5 днів, з 14 по 18 листопада. Завершиться місяць незначним проявом сонячної активності 29 листопада.

Якщо метеозалежні люди будуть заздалегідь знати ситуацію з магнітними бурями на місяць, то вони будуть підготовленими і зможуть в якійсь мірі убезпечити себе від негативного впливу.

Медики радять зменшити фізичні навантаження, більше відпочивати і гуляти, приймати спазмолітики і препарати для усунення хворобливих симптомів, зниження тиску, якщо це необхідно.

Бажано не вживати алкоголь за три дні до настання магнітної бурі, їсти легку їжу, відмовитися від вживання кави.

У Криму й Карпатах випав перший сніг

Очевидці діляться відповідними фото і відео в соціальних мережах, передає Апостроф.

Так, на плато кримської гори Ай-Петрі температура повітря становить два градуси тепла. Сніг покрив дахи будівель і дерева, місцями навіть ліг на землю.

На горі Піп Іван Чорногірський температура повітря склала - 6°С, вітер південно-західний, 3 м/с. Погода хмарна з проясненнями.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация