Останні новини України

309 0
Останні новини України

Транспортний колапс у Херсоні

"Червона" зона в Херсоні призвела до транспортного колапсу. Через обмеження не виходять маршрутки, а на зупинках громадського транспорту спостерігаються черги.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцеве видання МОСТ.

Повідомляється, що сотні херсонців вранці чекали свої маршрутки на зупинках громадського транспорту, в результаті скупчилися великі черги.

Як повідомляє видання, маршрутники не виходять на роботу, оскільки їм не вигідно перевозити обмежену кількість пасажирів, а за переповнені автобуси їм загрожують штрафи.

За словами радника мера Юрія Стельмашенка, в умовах "червоної" зони маршрутки працюють у збиток ще й на тлі зростання ціни на автомобільний газ. У зв'язку з цим міська влада намагається вивести на маршрути додатковий комунальний транспорт і тролейбуси.

Велика частина водіїв і господарів автотранспортних підприємств Херсона не хочуть працювати.

За словами радника мера Юрія Стельмашенка, маршрутники посилаються на ризик отримати величезний штраф і відсутність вигоди від перевезень.

Ціна на газ – не головний виклик 2022 року. Ми опинимося у психологічній пастці

Так вважає виконавчий директор UIF Вадим Денисенко.

Існує висока вірогідність того, що вперше за багато років наші проєвропейські настрої можуть знизитися.

Усі ми, хто в більшій, хто в меншій мірі, налякані ціною на газ. І для багатьох - це головний виклик наступного року. Бо ціни будуть рости. Держава замість того, щоб розширити коло субсидіантів, навпаки, його звужує (за розрахунками Українського інституту майбутнього, як мінімум пів мільйона домогосподарств стоятимуть на межі виживання). А про промвиробництво і взагалі говорити не доводиться - велика частина нашої економіки просто не витримає прогнозовану ціну на газ. Про нього в уряді просто мовчать, так ніби промвиробництва не існує.

І все ж, як би це дивно не звучало, це не головна проблема для нас. Головна проблема куди складніша. Вона лежить перш за все в психологічній, а не економічній площині (точніше економіка поглиблюватиме психологічний дискомфорт).

Якщо коротко, з РФ іде війна, з Китаєм ми маємо натягнуті стосунки, США почали перезавантаження стосунків з Росією проти Китаю, Євросоюз не готовий бути нашою опорою. Простіше кажучи, наступного року ми можемо зіткнутися з глобальною психологічною проблемою: ми будемо говорити про єдино можливий прозахідний курс і в той же час будемо дуже чітко відчувати, як ЄС і США ведуть подвійну гру щодо нас.

Будучи інфантильною нацією, яка до того ж має доволі примітивний (на жаль) бюрократичний апарат і майже відсутню будь-яку стратегію, ми опинимося в складній психологічній пастці, яка буде помножена на доволі складну економічну ситуацію.

Вихід із цієї пастки одна частина знайде в розповідях про зовнішнє управління, а друга - в проханнях до колективного Заходу карати тих, хто не підтримує їхні вузькокорпоративні інтереси. А основна частина суспільства взагалі впаде у велику депресію через повну втрату орієнтирів майбутнього. В той же час колективний Захід, з великою долею імовірності, буде розповідати про цінності, які не підкріплені реальними фінансами (якщо ми не дай Бог заговоримо про локалізацію, ми будемо оголошені євроренегатами). Як результат - існує дуже висока вірогідність того, що вперше за багато років наші проєвропейські настрої можуть знизитися. І це не просто цифри в соціології, це психологічне повернення в бік Москви.

Насправді вихід тут є. По-перше, потрібно справді поставити правильні діагнози. По-друге, те об'єднання, про яке говорив Володимир Зеленський 24 серпня, потрібно почати матеріалізовувати саме з таких тем, виробляючи єдині правила гри на зовнішньому фронті (ну не можна і далі жити в парадигмі, що треба пожалітися якомусь послу і посол нам тут усе порішає - цей механізм уже не просто не працює, він працює проти нас). Fail state починається не з корупції, а з неможливості еліти домовитися всередині країни.

На жаль, поки немає драйвера для таких домовленостей і немає нікого, хто міг би бути арбітром, який стежив би за дотриманням слова. Але якщо така людина знайдеться, саме ця людина виграє наступні чергові президентські вибори.

Українцям значно підвищили важливий податок

В уряді роз'яснили, що це відбудеться через підвищення розміру українцям мінімальної заробітної плати, до якого прив'язаний даний податок.

У 2021 році податок на нерухомість розраховували, виходячи із зарплати в 4723 гривень, а у 2022 році за основу братимуть зарплату в 6 тисяч гривень. Про це розповіли в програмі "Сніданок з 1 + 1".

Податок сплачується за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів.

Максимальна ставка податку становить півтора відсотка від мінімальної зарплати за кожен зайвий квадратний метр. Тому з наступного року власники квартир площею понад 60 квадратних метрів та будинків понад 120 квадратних метрів платитимуть від 90 гривень за кожен зайвий метр.

Так, податок на нерухомість в Україні зросте на 20% з настанням 2022 року.

Варто відзначити, що в Україні зберігається тенденція до подорожчання квартир на ринку нерухомості. Забудовники кажуть, що до початку наступного року ця тенденція продовжиться. Серед причин називають подорожчання будматеріалів, інфляцію і попит, який зараз тримається на докарантинному рівні.

Як зміняться суми за газ і про що промовчав Шмигаль

Для українців піднялися ціни на газ порівняно з минулим роком і також зросла ціна на електроенергію.

Українці платитимуть на 2,6 грн/куб більше, ніж торік. Про це повідомляє Politeka.net, з посиланням на видання Obozrevatel.ua.

Так, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд зробив усе можливе, щоб зупинити зростання тарифів на газ і гарячу воду.

"Ми не плануємо, що тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні будуть змінюватися в порівнянні з минулим опалювальним сезоном. Ми не плануємо підвищувати тарифи. Якщо брати ціну на газ для тепла, то 7,42 - ціна з ПДВ", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Однак Денис Шмигаль промовчав про те, що зараз у тарифах закладена ціна на газ близько 5 грн за кубометр.

Пропорційно зі зростанням вартості газу повинні подорожчати тепло і гаряча вода. Шмигаль же замість того, щоб знайти компенсацію, просто сказав, що міста не повинні підіймати тарифи.

Також варто відзначити, що ціна на електроенергію також зросте: з 1 жовтня в Україні на перші 250 кВт-год електроенергії знизили тариф з 1,68 до 1,44 грн.

Однак минулого року все одно було дешевше, тоді на перші 100 кВт-год діяв тариф у 90 копійок.

Скільки доведеться платити за 250 кВт-год струму:

у жовтні 2020 - 342 грн;

у жовтні 2021 – 360 грн.

Фермери масово знищують на полях урожай помідорів

У Херсонській області очевидці зняли на відео поле, всіяне горами помідорів.

Фермерам невигідно їх вивозити і продавати, адже й так цього року вони зазнали великих матеріальних збитків. Мабуть, овочі стало простіше викинути, ніж продати.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация