Якими продуктами можна замінити ті, що ви не вживаєте

484 0
Якими продуктами можна замінити ті, що ви не вживаєте

Люди, які з тих чи інших причин не вживають певні групи продуктів, ризикують зіштовхнутися з дефіцитом незамінних поживних речовин. Тому потрібно знайти їм корисну альтернативу.

Молочна продукція

Люди, які виключили з раціону продукти молочної групи, ризикують зіштовхнутися з дефіцитом кальцію — найважливішого будівельного елемента кісткової тканини. Тому даний макроелемент повинен надходити в організм регулярно.

Крім молочної продукції, кальцій у великій кількості міститься в сої і її похідних, листовій зелені, рибі. До речі, для максимальної користі деяку рибку можна вживати з кістками — наприклад консервовані сардини, тунець. Трохи менше кальцію в бобах, горішках і горіховому молоці, кокосовому йогурті.

Яловичина

Попри те, що це багате природне джерело білків і заліза, багато людей відмовляються від споживання м'ясних страв. Якщо ви теж не їсте м'ясо, подбайте, щоб у вашому повсякденному раціоні в достатній кількості були молочні продукти, риба, яйця, бобові, які компенсують брак білка, а також морепродукти, зелень, сухофрукти, які багаті на залізо.

Глютен

Сьогодні модно відмовлятися від продуктів, у складі яких є ця речовина, наприклад паста, булгур, кус-кус. Деякі люди змушені зробити це за медичними показаннями — за наявності таких хвороб як целіакія, алергія або підвищена чутливість до глютену.

Однак, виключивши з раціону таку їжу, можна зіштовхнутися з нестачею повільних вуглеводів, що загрожує хронічною втомою, тягою до солодкої їжі. Тому зверніть увагу на корисні джерела складних вуглеводів, що не містять глютен: рис, гречку, просо, вівсянку з позначкою "без глютену", кукурудзу, боби, картоплю.

Риба

Це джерело незамінних жирних кислот омега-3, білків, фосфору. Якщо раптом не ви їсте рибку, частіше вживайте креветки, молюски, устриці — у них теж багато цих речовин.

Більш дешеві і доступні джерела фосфору — соєві продукти, сири, кефір, горішки, насіння. Компенсувати нестачу білка можна завдяки вживанню м'яса і яєць. Омега-3 можна знайти у лляній олії, насінні чіа, волоських горіхах. Однак потрібно враховувати, що в рослинних продуктах жирних кислот досить мало, тому рекомендується проконсультуватися з лікарем і за необхідності додатково пити добавки омега-3.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация