Останні новини України

301 0
Останні новини України

Е-лікарняні полегшують процес: що потрібно знати про нововведення

З 1 жовтня в Україні діють електронні лікарняні. Близько 3 тис. лікарень уже підключили до єдиної інформаційної медичної системи. 47 тис. лікарів видали вже понад 1,1 млн електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Людині тепер не потрібно вказувати адресу підприємства, місце роботи й посаду. Це полегшує процес. До того ж лікарняні не можна загубити, бо вони в електронній системі охорони здоров'я, розповів Gazeta.ua сімейний лікар Ярослав Аркуша:

"В аптеках показувати лікарняні не потрібно. А для пенсіонерів це теж зручно, адже інформація йде напряму в Пенсійний фонд. Єдиний мінус, що програма може не підписувати медичний висновок тимчасової непрацездатності протягом декількох днів. Тому сімейним лікарям потрібно стежити за цим лікарняним листом, бо якщо його не підписати електронним підписом, він буде не дійсним".

Електронні лікарняні мають медичний висновок після обстеження лікаря із загальним діагнозом. Він заводиться в Реєстр, і лікар завіряє документ електронним підписом. Людина отримує через смс-повідомлення медичний висновок тимчасової непрацездатності. Лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується відкритий електронний листок непрацездатності.

У лікарнях працюють над об'єднанням баз Пенсійного фонду і баз, які запроваджувалися сімейними лікарями, каже начальниця управління охорони здоров'я Олександрійської міської ради Тамара Сакара:

"Ми вже розпочали роботу з базами. У нововведенні є деякі недопрацювання. Наприклад, у суботу, 2 жовтня, система зависла по всій Україні. І в нас виникли труднощі з пацієнтами, з якими ми вже почали працювати по лікарняних. У зв'язку з цими неполадками нам дозволили поки що видавати традиційні лікарняні".

Разумков зняв журналістам обмеження на кулуари

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про збільшення кількості представників ЗМІ, які можуть працювати на другому і третьому поверхах парламенту.

Про це повідомила речниця спікера Ольга Туній.

"У зв'язку з численними зверненнями журналістів", - пояснила.

Тепер у пресцентрі на третьому поверсі може працювати до 200 осіб. На балконі преси в залі засідань - 30, у кулуарах другого поверху - 200.

Також зняли будь-які обмеження на пересування кулуарами другого поверху.

Меморіальний центр «Бабин Яр» назвав перші 159 імен нацистів, які убивали євреїв

Про це повідомляє пресслужба Меморіального центру, передає Укрінформ.

“Протягом 80 років, незважаючи на велику кількість свідчень, зібраних після війни, злочинці так і не були засуджені. Меморіальний центр розпочав збір доказів і свідчень, які розкривають правду про страшну трагедію. І до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру випустив першу частину розлогого дослідження щодо тих, хто вбивав українських євреїв 29 та 30 вересня 1941 року. Тоді лише за два дні в Бабиному Яру розстріляли щонайменше 33 771 людину”, - йдеться в повідомленні.

У відомстві кажуть, що командири нацистських підрозділів, які здійснювали вбивство, добре відомі історикам. Проте нова інформація, яку нині оприлюднено, детально описує біографії та свідчення командирів і рядових солдатів, які вбивали євреїв, жінок і дітей, молодих та старих у Бабиному Яру.

Щоб встановити кожного, хто був причетний або брав безпосередню участь у розстрілах євреїв у Бабиному Яру, Меморіальний центр Голокосту створив наукову робочу групу. Її учасники встановили не тільки факт, що сотні німецьких солдатів, поліцейських особового складу СС були причетні до розстрілів у Бабиному Яру, а й відкрили світові імена перших 159 нацистів, які брали участь у вбивстві.

“Це були люди з усієї Німеччини й інших країн, що перебували під нацистським контролем. Їм було від 20 до 60 років. Деякі були освіченими, інші - ні. Серед них були інженери та вчителі, водії та продавці. Деякі були одружені. Більшість після війни повернулися до нормального життя. Солдати, які здійснили страшну розправу, дали свідчення на суді й були визнані невинними, за винятком небагатьох командирів та рядових”, - зазначено в повідомленні.

Так, голова Академічної ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, засновник організації “Яхад-ін Унум” отець Патрік Дебуа розповів, що одні вбивали, інші забирали євреїв із їхніх будинків, треті забирали їхні речі та багаж. Одні давали зброю, а інші подавали бутерброди, чай і горілку вбивцям.

Він послався на протокол свідчень німецького вбивці: з ранку до п’ятої вечора тривали розстріли, у яких вбивали тисячі за тисячами, а звідти солдатів везли на гуляння, де їм давали алкоголь і приводили жінок. Дебуа зазначив, що один із убивць, описаний у свідченнях, під час досліджень розказав, як після розстрілів підрозділ відправляли в курортне місто, щоб “відновитися”, перш ніж вони поверталися на фронт.

Історик, заступник голови Академічної ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Андрій Уманський пояснив, що мало кого з цих чоловіків потурбували органи правосуддя після Другої світової війни. Так, за його словами, з есесівців лише Пауль Блобель, Куно Каллсен, Август Гефнер, Адольф Янсен і Крістіан Шульте були засуджені за злочин у Бабиному Яру. Енгельберт Кройцнер був єдиним поліцейським, засудженим за причетність до вбивств. Жоден інший член СС, поліцейський чи солдат Вермахту ніколи не був засуджений, хоча багато хто визнавав свою причетність у післявоєнних показаннях.

У повідомленні Меморіального центру містяться свідчення декого з тих, хто брав участь у розстрілах. Також наведений список зі 159 імен нацистів, що розстрілювали євреїв у Бабиному Яру.

Пасажирів Центрального автовокзалу Києва пустять на платформи лише з QR-квитком

З 3 жовтня вихід на платформи Центрального автовокзалу Києва можливий лише за QR-кодами.

Про це повідомила пресслужба компанії "Укрпас" у Facebook.

"QR-код знаходиться у вашому квитку, якщо ви його придбали в касах Центрального автовокзалу Києва або на офіційному сайті автовокзалу ukrpas.com.ua. Якщо придбали в іншому місці, вам потрібного його обміняти на QR-код у касах Центрального автовокзалу Києва або в адміністратора біля турнікетів", - пояснили в повідомленні.

Механізм "закритих платформ" запровадили задля безпеки пасажирів.

"Тепер нелегальні перевізники та шахраї не зможуть потрапити на платформи Центрального автовокзалу Києва. Принцип роботи, як в аеропорту, - скануєш QR-код і потрапляєш на посадку", – зазначив директор Укрпасу Максим Скляренко.

Жителів Херсона поставили перед фактом подорожчання ліфтів і попередили, що поїздки будуть платними

Стан ліфтового господарства і якість надаваних послуг залишає бажати кращого, але жителі будинків повинні придбати спеціальні чіпи, які дозволяють піднятися на ліфті.

Про це повідомляє ТСН.

Так, одна поїздка на ліфті в Херсоні коштує 75 копійок. До цього в користуванні були звичайні картки, і тоді вартість однієї поїздки становила 50 копійок. Місцеві обурені таким обслуговуванням і підвищенням цін.

Багато хто поскаржився, що через брак коштів ходять пішки на верхні поверхи багатоквартирних будинків і роблять це кілька разів на день. Вони ж вказали, що в інших містах такої практики немає, а плата за ліфт входить у вартість комунальних послуг і має фіксовану ціну.

Хвилю обурення городян викликали і вимоги ліфтової служби до людей "скидатися" на ремонт.

У "Херсонліфті" пояснюють, що платний проїзд - вимушений захід, щоб зберегти ліфтове господарство.

Можна відмовитися від чіпів, але в цьому випадку попереджають, що взяти на себе відповідальність за збір коштів повинні ОСББ або організації, що обслуговують будинок. У цьому разі плата за ліфт буде фіксованою і вона увійде у квартплату.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация