Останні новини України

296 0
Останні новини України

Рівень пенсій в Україні може різко скоротитися, прогнозують у Мінсоцполітики

Так, пенсії можуть зменшиться з 30% від зарплати до 20%. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час круглого столу, присвяченого пенсійній реформі, пише Politeka.net.

"Пенсія становить 30% зарплати. Це мало, ми це знаємо. Але ми знаємо і перспективу. Перспектива - буде 20%", – заявила Лазебна.

Міністр нагадала, що у 2004 році в Україні була введена страхова пенсійна система, яка дозволила забезпечувати 57-60% від зарплати: вона нормально працювала близько п'яти років, але потім втратила релевантність.

Зазначимо, за січень-серпень дефіцит Пенсійного фонду досяг понад 12 млрд — максимум за цей рік.

Солідарна пенсія по суті зараз банкрут. В Україні менш ніж 13 млн офіційно зайнятих, з яких 2,7 млн осіб пенсійного віку. Працюючі повинні утримувати понад 11 млн пенсіонерів, 6,3 млн дітей до 14 років, 2,2 млн учнів і студентів, 1,7 млн безробітних і близько 1 млн непрацюючих людей з інвалідністю. А так як українська економіка слабка, тому не завжди можна заробити так, щоб вистачило на податки.

Українцям розкрили тарифи на газ, які діятимуть цього місяця

Газопостачальні компанії України опублікували інформацію про місячні тарифи на газ для населення. У цьому місяці ціни різко підвищилися, але річні тарифи залишилися на тому ж рівні.

У деяких компаніях ціна на газ за жовтень іноді перевищує 30 грн, пише РБК. Так, наприклад, "Київгазенерджі" пропонує ціну в 30,50 грн / куб. А у вересні ця компанія продавала газ за 19,80 грн / куб, в серпні ж іще нижче - 15,76 грн / куб.

Висока ціна спостерігається і в постачальника ТАС Енергія країни - 30,06 грн/куб (у вересні 20,96 грн/куб).

А ось інші компанії пропонують купувати газ дешевше. Так у Києві, Дніпрі та Донецькій області компанія YASNO продає газ по 12 грн/куб. "Полтавагаз ЗБУТ" продає за 19,80 грн/куб, "Галнафтогаз" - 7,99 грн / куб.

Є постачальники, що пропонують тільки річні тарифи, - "Твій Газзбут" і Нафтогаз України.

Зазначимо, річні фіксовані ціни коливатимуться від 7,80 до 13,50 грн/куб.

Деякі українці не матимуть права на отримання субсидії

Середній розмір соціальної допомоги одержувачам субсидій складе 2 тис. грн. Але отримати гроші зможуть не всі субсидіанти. Близько 200 тис. вже не пройшли перевірку і не можуть претендувати на допомогу від держави.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики.

Виплати можуть відібрати, якщо українці мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Субсидія не призначається тим українцям, у яких на банківському рахунку члена домогосподарства є депозит, який перевищує 100 тисяч гривень, або у власності є транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше 5 років (крім мопеда і причепа), та/або більш ніж 1 автомобіль, з року випуску якого пройшло менше 15 років.

Права на субсидію не мають і ті, хто протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн.

Не призначається субсидія і особам, які мають прострочену понад 3 місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ціни на продукти в жовтні почнуть стрімко зростати

Про це розповів економічний експерт Олег Пендзин, передає "Обозреватель".

Подорожчання буде спровоковано високими цінами на енергоносії, зокрема на газ.

За словами експерта, ситуація проясниться вже до кінця жовтня. Крім того, Пендзин вважає, що продукти дешевшати не будуть, адже всі заводи залежать від цін на енергоносії, а вартість газу для промисловості цього року б'є рекорди.

У холодні періоди року ціна овочів на 50-80% вища, ніж влітку. Наприклад, підвищення вартості томатів почалося ще в кінці вересня, вони подорожчали майже удвічі.

"Продукти дешевшати будуть, тому що немає економічних причин для їх зростання. Долар на місці і навіть знижується, а якість продуктів погіршується", "Терпимо далі і побачимо ще цікавіше", "А хто сказав, що буде дешевше, по всьому світу піднімається ціна на все", "Повернувся з Ашана годину тому. Коротше, все подорожчало на 10-15%", "Подешевшає - життя і робоча сила", - пишуть у мережі.

Українські супермаркети наче змагаються, в кого гречка дорожче, і 40 гривень це тільки мінімум, за який можна придбати крупу.

У деяких супермаркетах є кілограмові упаковки за 97 гривень.

У Мінстаті кажуть, що за рік вона подорожчала на 14%, і однією з причин називають неврожай. Була сильна спека, тому частина зерна порожня.

Експерт зазначає, що, на жаль, наприкінці року побачимо ще одне підвищення цін на хліб і макаронні вироби.

Назвали найкращого вчителя року

Кращим вчителем року премії Global Teacher Prize Ukraine став учитель української мови та літератури Артур Пройдаков, який викладає в київському приватному навчальному закладі "Мідгард". Про це повідомляє Українська правда.

Зазначається, що Пройдаков народився в Луганській області в російськомовній родині, а зараз у Києві вчить дітей української. Вчитель використовує у навчанні платформу TikTok та подкасти.

Педагог веде Telegram-канал "ЗНО Українська", також записав "Подкасти з української літератури", бо ця форма нині в тренді, він називає її цікавою та зручною.

"Крутезний досвід, яким я пишаюся, — участь у проєкті "Всеукраїнська школа онлайн". За 2020 та 2021 роки створив курс з української літератури, який завжди можна передивитися онлайн", - розповів Пройдаков.

Національну премію засновано у 2017 році після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, який і заснував світову щорічну премію для вчителів Global Teacher Prize.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация