Тренування з еластичними стрічками вельми поширені, але чи працюють вони

295 0
Тренування з еластичними стрічками вельми поширені, але чи працюють вони

Під час пандемії вправи з гумкою можна було спостерігати в соціальних мережах всюди. Зазвичай це нехитре пристосування під час тренувань кріплять навколо ніг або рук, щоб створити більше опору під час вправи. Цей опір ускладнює виконання рухів і задіює більше м'язів, що, як стверджують деякі, має сприяти нарощуванню сили і м'язової маси.

Деякі з нас знають, що силова підготовка важлива. Адже це не тільки допомагає нам нарощувати силу, але й уповільнює погіршення стану м'язів у міру дорослішання, крім того, збільшення м'язової маси також може підвищити метаболізм. І хоча ви можете розвинути певну силу за допомогою вправ з власною вагою, таких як присідання або випади, часто ключем до нарощування сили є створення опору.

Найчастіше це робиться за допомогою ваги або тренажерів. Але в останні роки саме гумки стали популярним способом створення цього опору для нарощування сили. Це означає, що ви можете отримати додаткову силу, не витрачаючи години на підняття важких предметів у тренажерному залі.

Гумки можна легко використовувати вдома, вони не займають багато місця і дешеві, що може бути однією з причин їхньої популярності. Гумки також мають різний рівень опору — наприклад, легкий або важкий, який опрацьовує ваші м'язи з різним ступенем складності, що робить їх придатними для людей з різним рівнем фізичної підготовки.

Дослідження показують, що збільшення сили від використання еластичних стрічок опору (гумок) аналогічне тренуванням з гантелями або силовими тренажерами, приносячи користь не тільки середньостатистичній людині, але і спортсменам. Тренування з такою гумкою може навіть збільшити м'язи-стабілізатори більшою мірою, ніж силове тренування. Ця група м'язів важлива, оскільки вона підтримує наші більші м'язи і суглоби під час руху і допомагає уникати травм. Їх зміцнення може поліпшити рухливість і стабільність, саме тому такі гумки часто використовуються для реабілітації.

Тим часом, літні люди можуть отримати вигоду з використання еластичних стрічок там, де використання вільної ваги не завжди практичне — наприклад, через те, що вони не в змозі вільно дістатися до тренажерного залу. Тренування з гумками не тільки безпечні для літніх людей, але й допомагають зменшити їх старечу слабкість (астенію). Еластичні стрічки також можуть поліпшити баланс, гнучкість і композицію тіла (менше жиру і більше м'язів).

Плюси і мінуси

Вважається, що близько половини тих, хто починає тренуватися з використанням традиційних ваг, здаються протягом одного року через логістичні труднощі і фінансові витрати. Еластичні стрічки в змозі бути простішим способом зміцнення сили і можуть спонукати людей використовувати їх у довгостроковій перспективі.

Тим не менш, у них є свої недоліки. Ви досягнете максимального опору лише тоді, коли гумка буде розтягнута до упору. З вільними ж вагами опір однаковий протягом усього руху. Ви також можете легко додати більше опору (піднявши більш важку вагу) або зменшити опір (зменшивши вагу, яку піднімаєте). І хоча ви можете використовувати гумку з великим опором, щоб отримати більший приріст сили, цей приріст може бути не таким великим, як під час використання ваги.

Таким чином, попри те, що приріст сили від вправ з еластичними стрічками аналогічний тренуванням з підняттям ваги, ви можете працювати з вільною вагою з великим опором, що в цьому разі дасть можливість набрати куди більшу силу. Однак для максимального збільшення сили гумки легко можна використовувати в поєднанні з вільною вагою: з фіксованим опором від вільної ваги і змінним опором з боку гумки.

Як би там не було, які б обмеження не мали гумки, вони все ж можуть бути ефективним способом нарощування м'язової маси і сили. Враховуючи те, що вони дешеві й легкодоступні, вони можуть бути хорошим варіантом для людей, які починають займатися спортом або не бажають платити за абонемент у тренажерний зал. Це означає, що майже кожен може отримати користь від силових тренувань без необхідності піднімати важку вагу.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация