Останні новини України

612 0
Останні новини України

Українців почнуть позбавляти спадщини, якщо вони відмовляться утримувати престарілих батьків

Відповідний законопроект уже схвалений Кабміном. Документ був розроблений Міністерством соціальної політики з метою впровадження механізму захисту майнових прав літніх людей Обозреватель.

В Україні досить часто трапляється так, що дорослі діти, які зобов'язані за законом утримувати своїх безпорадних батьків, надавати матеріальну допомогу і брати участь у витратах, викликаних важкою хворобою, інвалідністю або немічністю, ігнорують такі вимоги.

У результаті літні люди опиняються в інтернатах, будинках-інтернатах або інших соціальних установах, де вони утримуються за державний рахунок.

У зв'язку з цим в Україні на рівні закону вирішено впровадити таку норму, яка зобов'яже недолугих дітей оплатити всі витрати соціальних служб на утримання їхніх літніх батьків.

"Українці, які не хочуть або не можуть доглядати за своїми літніми батьками і вдаються до послуг державних інтернатів для престарілих, будуть зобов'язані компенсувати всі витрати таких установ", - ідеться в публікації.

В іншому разі вони не зможуть вступити в права спадщини, поки не розрахуються.

Найулюбленіша крупа українців знову злетить у ціні

В Україні може зрости ціна на всіма улюблену крупу – гречку, яку зараз уже називають «золотою» через її вартість. За останні два роки ціна на цей продукт підскочила від 10 до 50 гривень, ідеться в сюжеті ТСН.

Фахівці в галузі економіки озвучують невтішні прогнози – гречка до кінця року додасть третину ціни, тобто від 20 до 30%.

Таке зростання прогнозує виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

«50% гречки, яку ми споживаємо, – російського виробництва. Останні два роки, коли вона зменшила виробництво на нашому ринку, відчувається значний дефіцит. Звідси й зростання цін», – пояснив Громовий.

Економіст Олег Пендзин солідарний з колегою і теж вважає, що крупа підніметься в ціні. Але є і хороші новини – дефіциту гречки в цьому році не буде. Але ціна 50 гривень за кілограм – доступна не кожному.

«Сьогодні гречка подорожчала менше, ніж споживчий кошик. Крупа гречана з початку року подорожчала на 16%. Вважайте, максимум вона буде коштувати не більше 50 гривень за кілограм», – розповів фахівець.

Економісти сходяться в одній думці, що якщо аграрії піднімуть ціну на гречку, люди перейдуть на інші види круп – більш демократичні.

Майже 100 тис. онкохворих не отримали безкоштовного лікування: вражаючі результати звіту

Причина – проблеми в організації роботи національного інституту раку.

Протягом 2018 – І кварталу 2021 років понад 81 тис. пацієнтів Національного інституту раку не отримали в повному обсязі передбаченої державою безоплатної допомоги в стаціонарі, в тому числі післяопераційної. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів, виділених з державного бюджету. Згідно зі звітом, головна причина неефективної роботи Інституту – нормативна неврегульованість питання участі наукових установ медичного спрямування в наданні пацієнтам медичних послуг за програмою державних гарантій.

На роботу установи також негативно вплинуло недостатнє фінансування Міністерством охорони здоров’я наукової діяльності Інституту та незадовільна організація медичної діяльності в самому закладі.

Крім того, МОЗ разом з Інститутом не забезпечили ефективного використання коштів на здійснення основної діяльності Інституту та зміцнення його матеріально-технічної бази.

Зазначається, що за охоплений аудитом час Інститут використав на свою діяльність та зміцнення матеріально-технічної бази понад 985 млн грн бюджетних коштів, з яких понад 921 млн – для надання лікувально-діагностичної та консультативної допомоги понад 150 тис. пацієнтів. Автори звіту констатують, що цього фінансування недостатньо.

Рахункова палата надала Кабінету міністрів України, Міністерству охорони здоров’я України та Національному інституту раку рекомендації з поліпшення роботи.

Україна є лідером на Європейському континенті за рівнем онкозахворюваності. Станом на 1 січня 2021 року на обліку в профільних медзакладах перебували понад мільйон громадян. Смертність від раку в Україні – на другому місці після серцево-судинних захворювань. Національний інститут раку – головна і єдина в системі Міністерства охорони здоров’я України державна науково-дослідна та лікувально-профілактична установа, діяльність якої спрямована на зниження рівня онкозахворюваності населення.

Економіка Польщі під загрозою: українці масово їдуть працювати в іншу країну

У вересні кількість пропозицій про роботу в Польщі, орієнтованих на громадян України, удвічі перевищила кількість зацікавлених.

Усе більше українців замість Польщі їдуть на заробітки в Німеччину. Це може спричинити економічний спад у західних сусідів, адже українці - ключове джерело робочої сили Польщі. Як повідомляє Bloomberg, громадяни України, які допомагали скоротити дефіцит співробітників, наразі змінили пріоритети й усе частіше їдуть на заробітки до Німеччини.

Офіційні дані бюро з працевлаштування показують, що кількість українців, які запитують щодо реєстрації в Польщі, щорічно збільшується на 20%. Насправді ж усе більше співробітників не залишаються працювати в цій країні, а переїжджають до Німеччини, де зарплата вища. Про це свідчать дані Агентства кадрової служби Польщі.

За оцінками агентства, кількість українців, які живуть у Польщі після пандемії, уперше за багато років впала нижче одного мільйона. У вересні кількість пропозицій про роботу в Польщі, орієнтованих на громадян України, удвічі перевищила кількість зацікавлених здобувачів.

«Ми можемо говорити про тисячі українців, які офіційно проживають у Польщі, але працюють у Німеччині, де нестача робочої сили також болюча. Це серйозна загроза для Польщі», – зазначив гендиректор агентства Кшиштоф Інглот.

Ситуація в Німеччині справді вимагає залучення робочої сили з-за кордону. У кінці серпня голова Федерального агентства праці Німеччини Детлеф Шеєле заявив, що країні необхідні сотні тисяч мігрантів. За його прогнозами, через старіння населення кількість громадян працездатного віку скоротиться на 150 тисяч у 2021 році.

У Маріуполі відкрили скульптуру "Звуки міста" у формі хвилі

Скульптура у формі хвилі втілила спогади та асоціації маріупольців.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Маріупольської міської ради.

Організатори проєкту провели інтерв’ю з десятками містян, які розповіли про те, з чим у них асоціюються звуки рідних міст. Потім за допомогою програм звукового дизайну та 3D-візуалізації зібрані звуки перетворюються на унікальний артоб’єкт. Скульптури розробили для Львова, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Маріуполя та Криму.

Маріупольська скульптура "звучить" шумом моря і криками чайок, роботою торгового порту та металургійних комбінатів, залізницею, ударами на рингу і дитячим сміхом.

Скульптуру встановили на пірсі, а кольорова гама перекликається з палітрою сонця, що сідає в море.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация