Є безліч більш корисних сирів, які можуть забезпечити вас необхідними вітамінами і мінералами

361 0
Є безліч більш корисних сирів, які можуть забезпечити вас необхідними вітамінами і мінералами

Сир може бути частиною здорового харчування. Але деякі сири, наприклад солоні в банці, містять багато натрію та консервантів і дуже мало корисних поживних речовин, таких як білок.

Є безліч більш корисних сирів, які можуть забезпечити вас необхідними вітамінами і мінералами для збалансованої і не менш смачної дієти.

"Враховуючи те, що більшість сирів з високим вмістом насичених жирів і це може підвищити рівень поганого холестерину в нашому організмі, ми зазвичай рекомендуємо обмежувати кількість сиру приблизно до 30 грамів на день", - говорить Ліз Вейнанді, магістр охорони здоров'я медичного центру Векснера при Державному університеті Огайо.

Ось найсмачніші для здоров'я сири.

1. Знежирений сир моцарелла

Вейнанді каже, що частково знежирений сир моцарелла має меншу кількість насичених жирів і натрію в порівнянні з багатьма іншими видами сиру: приблизно 2,9 грама насичених жирів і 175 міліграмів натрію в порції в одну унцію. Для порівняння, інший м'який сир містить 4,9 грама насичених жирів - майже удвічі більше.

Крім того, моцарелла м'яка, має м'який смак і універсальна, - говорить Кеті Сігел, консультант з харчування і автор книги Eating Clean Vegetarian Cookbook.

30 г частково знежиреного сиру моцарелла містить:

Калорійність: 72

Білок: 6,9 г

Натрій: 175 мг

Вуглеводи: 0,8 г 

Насичені жири: 2,9 г 

Кальцій: 222 мг

2. Сир фета

За словами Вейнанді, сир фета традиційно готують з козячого або овечого молока. Це корисно для людей з непереносністю лактози, тому що у феті не вистачає казеїну - основного білка в коров'ячому молоці, який через непереносність лактози не може легко засвоюватися.

Крім того, фета багата мінеральним фосфором, який корисний для здоров'я і міцності кісток та зубів. Одна унція фети містить 95,5 мг фосфору, що становить близько 15% від вашої денної дієтичної цінності.

30 г сиру фета містить:

Калорійність: 75,1

Білок: 4,0 г 

Натрій: 323 мг

Вуглеводи: 1,1 г 

Насичені жири: 3,77 г 

Кальцій: 140 мг

3. Нежирний кисломолочний сир

Хоча кисломолочний сир не такий багатий кальцієм, як деякі інші сири, він є відмінним джерелом білка. Це може бути корисно для вегетаріанців, які не отримують білок з інших джерел, наприклад із м'яса.

Вибір варіанту з низьким вмістом жирів кращий, якщо ви стежите за своєю вагою і дотримуєтеся здорової для серця дієти.

Крім того, ви можете легко змішати сир і додати його в інші продукти для підвищення рівня білка - в коктейлі, млинці або кекси.

100-грамова порція (близько ½ склянки) нежирного сиру містить:

Калорійність: 80

Білок: 11,5 г

Натрій: 407 мг

Вуглеводи: 5,3 г 

Насичені жири: 0,44 г 

Кальцій: 80 мг

4. Козячий сир

Козячий сир - це м'який сир з м'яким і нейтральним смаком, який добре поєднується як із солодкими, так і з солоними продуктами. Крім того, в козячому молоці менше лактози, ніж у коров'ячому, тому воно краще переноситься людьми з непереносимістю лактози.

30 г козячого сиру містить:

Калорійність: 80,1

Білок: 4 г 

Натрій: 75 мг

Вуглеводи: 4 г 

Насичені жири: 3,5 г 

Кальцій: 19,9 мг

5. Сир рікотта

Сир рікотта зроблений із сироваткового протеїну, який містить амінокислоти, корисні для здоров'я і росту м'язів.

Рікотту отримують шляхом нагрівання молока до поділу сиру і сироватки, а потім повторного нагрівання сироватки для отримання кремоподібного зернистого сиру.

100-грамова порція сиру рікотта містить:

Калорійність: 97

Білок: 11,29 г 

Натрій: 242 мг

Вуглеводи: 4,84 г 

Насичені жири: 3,23 г 

Кальцій: 161 мг

6. Швейцарський сир

У порівнянні з іншими сирами у швейцарському менше натрію, що робить його хорошим вибором для людей з гіпертонією або в яких під загрозою серцеве захворювання і які стежать за споживанням натрію. Згідно з FDA, дорослим слід обмежити споживання натрію до менш ніж 2300 мг на день.

30 г швейцарського сиру містить:

Калорійність: 110

Білок: 9 г 

Натрій: 45,1 мг

Вуглеводи: 0 г 

Насичені жири: 5 г

Кальцій: 300 мг

7. Сир чеддер

Чеддер зазвичай витримується природним чином. Це корисно для тих, хто чутливий до лактози, оскільки чим довше витримується сир, тим більше розщеплюється лактоза.

Крім того, чеддер багатий кальцієм, приблизно на 15% від денної норми в порції в одну унцію. Кальцій необхідний для здоров'я кісток.

30 г сиру чеддер містить:

Калорійність: 120

Білок: 7 г

Натрій: 190 мг

Вуглеводи: 0 г 

Насичені жири: 6 г 

Кальцій: 200 мг

8. Сир гауда

Гауда - напівтвердий, витриманий, із солодко-горіховим смаком. Його зазвичай роблять з непастеризованого молока, а це означає, що в ньому багато пробіотиків.

Пробіотики - це тип "хороших" бактерій, які можуть сприяти здоров'ю кишечника, врівноважуючи хороші і погані бактерії в ньому.

30 г сиру гауда містить:

Калорійність: 101

Білок: 7,06 г 

Натрій: 232 мг

Вуглеводи: 0,63 г 

Насичені жири: 5 г

Кальцій: 198 мг

9. Сир пармезан

Пармезан - твердий сир, який зазвичай подають натертим із такими стравами як паста. Зазвичай його вживають дуже маленькими порціями, як добавку до їжі.

Переваги пармезану полягають у тому, що він багатий кальцієм і білком. Крім того, невелика кількість сиру пармезан надає багато смаку, тож у результаті ви будете з'їдати мало калорій для всього смаку, який ви отримуєте.

Одна столова ложка натертого сиру пармезан містить:

Калорійність: 20

Білок: 2 г 

Натрій: 55 мг

Вуглеводи: 0 г 

Насичені жири: 0,5 грама

Кальцій: 60 мг

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация