Найкращий і натуральний засіб від закрепу: названо три соки

369 0
Найкращий і натуральний засіб від закрепу: названо три соки

Перед вживанням фруктового соку при закрепах слід пам'ятати про кілька речей.

Закреп може вплинути на вашу повсякденну діяльність, а також на загальне самопочуття.

Так сказав Ендрю Боксер, доктор медицини, гастроентеролог Медичного центру Джерсі-Сіті.

1. Сливовий сік

За словами доктора Боксера, сливовий сік - сік номер один, до якого вам слід звернутися, якщо у вас закреп. "Сливовий сік вважається найважливішим соком для полегшення закрепів і підтримки регулярного спорожнення кишечника", - говорить він.

І дослідження підтверджують це. Наприклад, дослідження, проведене в серпні 2014 року в Alimentary Pharmacology and Therapeutics, показало, що сливовий сік краще допомагає при закрепах, збільшуючи як масу, так і частоту випорожнень.

Доктор Боксер пояснює, що сливовий сік корисний при закрепах з двох основних причин:

Фруктовий сік допомагає зволожувати і змащувати тонкий і товстий кишечник, де вода абсорбується і утворює кал.

Деякі соки містять клітковину та інші природні властивості, які можуть надавати проносну дію.

Сливовий сік є золотим стандартним засобом від закрепу, тому що всього в 1 чашці містяться колосальні 2,6 грама харчових волокон. Вся ця клітковина сприяє збільшенню обсягу калу, що полегшує його виведення, допомагає разом з невеликою дозою зволоження фруктового соку.

Але є ще одна причина, чому сливовий сік перевершує всі інші: він містить природний цукор, що називається сорбіт.

"Цей цукор втягує рідину в кишечник, запобігаючи затвердінню калу",- говорить Скотт Девід Ліппе, лікар-гастероентеролог з Медичного центру Нью-Бридж у Парамусі.

2. Яблучний сік

Якщо сливовий сік - не ваш напій, доктор Ліппе рекомендує вживати яблучний, оскільки це ще один ефективний засіб від закрепу.

Як і сливовий, яблучний сік містить високий рівень природного сорбіту, який є основним засобом боротьби із закрепом. Дійсно, невелике дослідження, проведене у квітні 2020 року в журналі Food and Function, показало, що яблучний сік може бути корисний людям з хронічним закрепом.

Смак яблучного соку також набагато приємніший, ніж сливового, через що багатьом людям, особливо дітям, легше проковтнути його. Однак не пийте занадто багато, інакше у вас заболить живіт, - попереджає доктор Ліппе.

3. Грушевий сік

Поряд з яблучним соком доктор Ліппе рекомендує при закрепах грушевий сік, тому що це ще один вид соку, який від природи має високий рівень сорбіту.

"Грушевий сік містить приблизно в чотири рази більше сорбіту, ніж яблучний, тому це може бути кращим варіантом від закрепу", - зазначає він.

Спеціальних досліджень грушевого соку при закрепах не так багато, але одне дослідження 2001 року, опубліковане в австралійському журналі харчування і дієтології, показало, що грушевий сік корисний для регулювання функції кишечника. Тим не менш, він був найбільш ефективним після регулярного прийому протягом приблизно тижня.

Ризики та попередження

Перед вживанням фруктового соку при закрепах слід пам'ятати про кілька речей:

Фруктові соки містять велику кількість цукру, тому, якщо у вас діабет або вам потрібно стежити за споживанням цукру з інших медичних причин, потрібно бути обережним з тим, скільки соку ви п'єте.

Хоча сік допомагає позбутися від калу, його не слід використовувати як засіб від хронічного закрепу. Якщо ви регулярно відчуваєте труднощі з регулярним випорожненням кишечника, слід поговорити з лікарем.

Якщо закреп супроводжується іншими симптомами, такими як кровотеча або незрозуміла втрата ваги, якомога швидше зверніться до лікаря.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация